Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Suņa «vainu» tiesa neatzīst, un kaimiņi nevar dzīvot mierā 11

Gan Zemgales apgabaltiesa, gan Pārtikas un veterinārā dienesta inspekcija atzinusi, ka nav pamata aizdomām, ka Bērzes pagasta Šulcvarkalēs, kas atrodas piecus kilometrus no Nākotnes ciema, tiek turēti suņi, kas kaimiņu sētās apdraud mājdzīvniekus.

Tomēr bažas, ka suņu uzbrukumi varētu atkārtoties, tur nav rimušas. No šī suņa baidās zēns, kurš gar «Šulcvarkaļu» ceļa galu iet uz Šķibes pamatskolu. Pastāv šaubas, ka aizdomās turētie dzīvnieki tika novērtēti bez pietiekamas stingrības.     

Kopš lielajiem satraukumiem, policijas saukšanas un Dobeles kolēģu laikraksta kliedzošajiem virsrakstiem par «slepkavībām ganībās» drīz būs pagājis gads. Bērzes pagasta «Kukšās», kur pērn tika nokostas četras kazas un divi āži, pļaviņā pie mājām atkal ganās neliels kazu ganāmpulks. Saimniece Jolanta Mežciema stāsta, ka ģimene vēlas attīstīt kazu audzēšanu ne tikai pašu vajadzībām, bet arī tirgum. Tomēr ir bažas, ka atkal varētu ierasties mednieku instinkta dzītie kaimiņu suņi un pastrādāt «asinsdarbus». 

Mežciemu ģimenē nešaubās, kas pērn bija vainojams kazu saplosīšanā. Suņu uzbrukums notika dēla acu priekšā. Kad atsteidzās palīgā tēvs Jānis Mežciems, suņi tika aizdzīti. Sekojot tiem pa pēdām, saimnieks nokļuva «Varkalēs». Šo māju saimnieks paskaidroja, ka suņi ir no kaimiņiem – «Šulcvarkalēm». 

Kā liecina publikācijas, dažas dienas vēlāk «Šulcvarkaļu» saimnieks Aigars Šulcs samaksāja Mežciemiem suņu nodarīto skādi divsimt latu. Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, Aigars Šulcs piebilda, ka neesot gan bijis simtprocentīgi pārliecināts par tieši savu suņu «vainu». 

Visu rakstu lasiet otrdienas, 22. jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 11

vārds

tak nošauj tos suņus un miers. ja nav ar ko, tad var žurku indi nopirkt un pakārt kādu desas gabalu ar piedevām pie sētas no tās puses, kur tie nāk.

pirms 5 gadiem, 2014.07.21 22:26

zemnieks

Biezie naudas un varas varenie muižkungi ar kājas spērienu jebkuras durvis izsit.

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 07:04

vēlēšanu laiks

Zaļo un zemnieku lozungs Eiropas Parlamenta vēlēšanās CILVĒKS IR VISSVARĪGĀKAIS suns cilvēka draugs, bet nepiesiets, nepieskatīts brīvi klaiņojošs suns reāli uzbrūk, sakož, nogalina.

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 08:23

s

CILVĒKS IR VISSVARĪGĀKAIS - tur taču skaidri un gaiši minēts vienkaitlis, CILVĒKS IR VISSVARĪGĀKAIS - tur bija domāts konkrētais deputāts kurš grib uz eiroparlamentu. ZZS pat vēlēšanu reklāmā neslēpj savu īsto seju:)

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 11:44

zina

Ar ko tad tos suņus lai nošauj, ar zirņiem vai? Un pacienāt viņus nevar, jo badā viņi nav, bet gan mācīti medību suņi, kuriem nogalināt dzīvniekus ir iemācīts, jo viņi ir MEDĪBU suņi! Bet padarīt šim "saimniekam" neko nevarēs, jo, kam ir nauda, tam ir vara! Pierādījums, ka suņi nokoda Mežciemu kazas, it jau kaut tas, ka saimnieks samaksāja par nodarīto zaudējumu, jo suņiem tika izsekots līdz viņu mājām.Bet, lai policija konstatētu faktu, suņi ir jāpietur nozieguma vietā, līdz policija atbrauc.Tas praktiski ir iespējams?????????????????

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 12:29

Nikola

Cilvēki, Jūs reāli esat aprobēžoti lauķi!
Nav neviens jānogalina, lai pasargātu savus mājlopus! Mūsdienu pasaulē ir arī tādi instrumenti, kā piemēram, apdrošināšana, arī mājlopu unnebūs nekāda stresa!
Reāli drausmīgi, ka kādam ienāk doma, ka jānogalina suņi!

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 14:45

Dumjai Nikolai

TU esi stulba. Apdrošināšana un nebūs nekāda stresa? Jā kazai, kuru plosa suņi nav nekāda stresa, ja tā ir apdrošināta. Puikam, kura acu priekšā plosa kazu, arī nav stresa, jo kaza ir apdrošināta. Un saimniekam, kas to kaziņu turējis no mazotnes arī nav nekāda stresa,kad to plosa, ja kazza ir apdrošināta.

Cilvēciskā tevi ne krpatiņas. Visu mēri tikai apdrošināšanas prēmijās. Starp citu, apdrošinātāji NAV muļķi, un nemaksās apdrošināšanas naudu par noslaktētu kazu, ja kazai apkārt nebūs uzcelts 3 metrīgs žogs, kas var pasargāt viņu no pēsoņām.

Tas pats ar māju- to neapdrošinās pret laupītājiem, ja tai nav žoga riņķī un durvis knapi taisās ciet.

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 15:38

..

Kad tevi pašu kāds suns saplosīs, tad varēsi vai nu pati vai mantinieki priecāties par izmaksāto apdrošināšanu.

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 21:08

podiņš un vāciņš

Tā Šulciene kandidēja un piedalījās EP vēlēšanās š.g.24.maijā, bet kā viņa ķērca uz oponentiem tik agresīvi, pretīgā tonī TV debatēs sevišķi uz tiem, kas viņai jautāja konkrētus darb rezrultātus par apgūtiem ES fondu līdzekļiem, cerams, ka šoruden nekandidēs nepiedalīsies no ZZS 12.Saiemas vēlēšanās, bezkaunīgi, pretīgi.

pirms 5 gadiem, 2014.07.22 23:23

Medniece

Iesaku ieguldīt naudu un iegūt ieroci, tā nēsāšanas un glabāšanas atļauju. Un ikviens suns, kas ieklīdīs tavā īpašumā ir nošaujams.

pirms 5 gadiem, 2014.07.23 08:56

Tam, kurš par Dumjo Nikolu nosauca

Bet, tad kad kazu nogalina desas luņķim, karbonādei veikādam citam gaļas izstrādājuma - tad ir ok. Tevī pašā nav nekā cilvēciskā!

pirms 2 gadiem, 2016.08.22 14:23

Latvijas ziņas