Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetē uzbūvēts jauns un stiklots putnu novērošanas tornis

Putnu vērošanai vēl draudzīgāka kļuvusi blakus Tērvetes dabas parkam esošā, makšķernieku un atpūtnieku iecienītā Tērvetes ūdenskrātuve. Kā ziņo «Latvijas valsts meži», putnu ieraudzīšanai, atpazīšanai un ērtai aplūkošanai tur uzbūvēts jauns, stiklots putnu novērošanas tornis. 

Tā pirmais skatu platformas līmenis pieejams arī cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām. Pakāpjoties tornī, pārredzama gan pati ūdenskrātuve, gan tās apkārtne. Uz ziemeļiem Skujaines upes viņā pusē viegli pārskatāmi plašie apvidus lauki, līdz ar to ir iespēja no torņa vērot gan ūdensputnus, gan klaju lauku apvidu mīlošus putnus.

Patlaban gar niedrājiem un saliņām vaļējās ūdens platībās sev ēdamo sameklē caurceļojošie ziemeļu gulbji, kas atpazīstami lidojumā pēc raksturīgās spārnu švīkstoņas un knābja citrondzeltenās pamatnes. Vienkopus ūdenskrātuvē saskaitāmi pat vairāk nekā desmit šie baltie skaistuļi. Krastmalas krūmājos spurdz lielās zīlītes, bet attālākā koku pudurī savu pusdienu tiesu jau lūko peļu klijāns.

Turpat sausajos priežu zaros klaudzina meža kalējs - dižraibais dzenis. Mitrajās piekrastes pļavās netālu no izteces slūžām pa laikam vakarēt nolaižas arī dzērvju pāris.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas