Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetē Zemgaļu svētku desmitgadē notiks Seno tradīciju festivāls 2

Šodien un rīt, 11.augustā, Tērvetē norisināsies Seno tradīciju festivāls ar koncertiem, senajiem rituāliem, amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, senajām rotaļām bērniem, kas sakrīt ar tradicionālo Zemgaļu svētku desmitgadi.

Seno tradīciju festivāla koordinatore un Tērvetes Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilona Līduma aģentūru LETA informēja, ka leģendārā Tērvetes pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senās dzīves ritmā palīdzēs vairāk nekā četrdesmit folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm.

Šodien plkst.12 sāksies festivāla dalībnieku gājiens un svētku atklāšana Tērvetes estrādē ar koncertiem un cilvēka dzīves gājumu rituālu izspēli visas dienas garumā. Plkst.20.30 būs grupu "Iļģi" un "Skyforger" vakara koncerts.

Savukārt netālu esošajā Senajā apmetnē aiz Tērvetes pilskalna tiks radīta vīzija ar izbūvētu 13.gadsimta zemgaļu sētu, ap kuru grupēsies vairāki desmiti pašmāju un viesu celtu senlaicīgu telšu cīnītājiem un amatniekiem.

Divu dienu garumā te tiks demonstrēts 9.-13.gadsimta dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, jātnieku paraugdemonstrējumus, senās zīlēšanas rituālus, māla podu apdedzināšanu, krāsns kurināšanas un pirts rituālus.

Vīri no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Igaunijas demonstrēs seno cīņu mākslu gan Baltijas reģiona karavīru turnīrā, gan komandu cīņās, gan kaujā pie pilskalna - "Zemgaļi atvaira sirotājus".

"Varēsim vērot kaujā kritušā vadoņa kremēšanas rituālu pie Svētā kalna, kā arī ziedošanu auglības dieviem un uguns rituālu. Arī te abas dienas koncertēs folkloras kopas un darbosies amatnieku tirdziņš," skaidroja Līduma.

Festivāla apmeklētājiem iejusties senatnes dzīves ritmā palīdzēs iespēja greznoties senajos tērpos, izmēģināt šaušanu ar loku un apgūt senās amatu prasmes, informēja festivāla koordinatore.

Festivāls tiek organizēts Centrālā Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2007-2013 projekta "Senās kulta vietas - nozīmīgs vides un kopēju identitāti veicinošs elements Baltijas jūras reģionā" gaitā.

Seno tradīciju festivāla pasākumos un koncertos apmeklētājiem ieeja būs bez maksas.
Svētkus organizē Tērvetes vēstures muzejs un biedrība "Latviešu karavīrs".

Par tradīciju kļuvušie Zemgaļu svētki Tērvetē, kas līdz šim bija maksas pasākums, norisinās kopš 2003.gada.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas