Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tēvu dienā atgādinās par vīriešu veselības jautājumiem 1

Atgādinot Latvijas vīriešiem par nepieciešamību veikt regulāras medicīniskās pārbaudes, Starptautiskajā Tēvu dienā, 14. septembrī, jau otro gadu norisināsies labdarības pasākums “Pīļu skrējiens”. Pasākums tiek rīkots ar mērķi vākt ziedojumus bezmaksas urologu konsultāciju nodrošināšanai Latvijas reģionos.

Pasākuma kulminācija būs vannas pīlīšu ātrpeldēšanas sacensības, tāpat plānotas veselības nozares pārstāvju uzrunas, dažādas izklaides ģimenēm ar bērniem, kā arī muzikāli priekšnesumi. Pasākums Rīgas kanāla posmā no Latvijas Nacionālās operas tiltiņa līdz Brīvības piemineklim sāksies plkst. 12:00.

Ziedojumus novirzīs ārsta vizītes apmaksai

“Pīļu skrējiena” mērķis ir vākt ziedojumus, lai nodrošinātu bezmaksas urologa apmeklējumu tiem Latvijas vīriešiem, kam tas finansiālu apsvērumu dēļ nav iespējams. Par veikto ziedojumu katram ziedotājam tiks rezervēta pīle (dzeltena vannas pīle), ar ko labdarības pasākuma laikā varēs piedalīties ātrpeldēšanas sacensībās. Pasākuma laikā visas rezervētās pīles vienlaicīgi tiks ielaistas Rīgas kanālā, kur tās uzsāks sacensības. Ziedojumus iespējams veikt labdarības platformā Ziedot.lv zem projekta nosaukuma „Pīļu skrējiens”.

Pasākumā uzsvērs ģimenes lomu un atbalstu vīriešu veselības saglabāšanā

Līdz šim ierasts plašāk runāt par sieviešu veselību, tomēr arī vīriešu veselībai būtu jākļūst par svarīgu sarunu tematu kā ģimenēs, tā publiskajā telpā. Uzsverot ģimenes lomu un atbalstu vīriešu veselības saglabāšanā un uzlabošanā, labdarības pasākums notiek Starptautiskajā Tēva dienā. Par regulāru urologa apmeklējumu aicinātas atgādināt arī mātes, sievas, māsas un meitas, jo nereti tieši tuvinieku mudinājums ir visiedarbīgākā motivācija apmeklēt ārstu.

Pasaulē plaši apmeklētais „Pīļu skrējiens” Latvijā notiks otro reizi

Labdarības akcija „Pīļu skrējiens” jau vairāk nekā 20 gadus tiek rīkota dažādās pasaules valstīs 3 kontinentos. Arī starptautiskā mērogā akcijas mērķis ir vākt līdzekļus dažādu sociālu problēmu risināšanai. Latvijā „Pīļu skrējienu” kā vienu no vīriešu veselības kampaņas aktivitātēm rīko Latvijas Urologu asociācija, sadarbojoties ar starptautiskās vīriešu organizācijas „Round Table” pārstāvjiem Latvijā.

Iemesls kampaņai – arvien pieaugošā Latvijas vīriešu mirstība

Pērn vīriešiem Latvijā agrīnā stadijā diagnosticēto prostatas un citu vēža formu gadījumu skaits pieauga. Tomēr statistika vēl arvien ir nepielūdzama – ar prostatas vēzi vien vidēji ik dienas Latvijā mirst kāds vīrietis, vēl simtos mērāmi vīriešu nāves gadījumi, ko izraisījušas citas ielaistas, bet šodien ārstējamas slimības. Publiski pieejamie dati liecina, ka 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 910 jauniem pacientiem, tostarp no tiem tikai 11% jeb 99 vīriešiem tas konstatēts agrīni - I stadijā, tātad ar maksimālu iespēju atveseļoties. Sēklinieku vēzis diagnosticēts 36 jauniem pacientiem, no kuriem tikai pusei vīriešu tas konstatēts I stadijā. No nieru vēža miruši 105 vīrieši, no urīnpūšļa vēža – 164.

Speciālisti ir vienisprātis – viens no iemesliem šādai statistikai ir novēlota vīriešu vēršanās pēc palīdzības. Šī iemesla dēļ Latvijas Urologu asociācija un “Round Table Latvija” turpina kampaņu, kurā aicina Latvijas sabiedrību un vīriešus uzņemties atbildību un pievērst lielāku uzmanību savai veselībai, regulāri apmeklējot ārstu un veicot nepieciešamās pārbaudes pat tad, ja šķietami ar veselību viss ir kārtībā. Plašāka informācija atrodama oficiālajā Latvijas Urologu asociācijas mājas lapā www.uroweb.lv, sadaļā “Pacientiem”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas