Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tieslietu ministre: Ieslodzīto bada streiks ir signāls ilgtermiņa problēmām cietumos

Ieslodzīto bada streiks Brasas cietumā ir signāls ilgtermiņa problēmām cietumos, pēc šī cietuma apmeklējuma šodien secinājusi tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK).

Broka šodien apmeklēja Brasas cietumu un pārrunāja ar ieslodzītajiem problēmjautājumus, kas saistīti ar sadzīves apstākļiem un cietuma administrācijas attieksmi pret notiesātajiem.

Ministre sarunā ar vairākiem izraudzītajiem vēlējās noskaidrot reālo situāciju un ieslodzīto pamatojumu pieteiktajam bada streikam.

Pārrunu rezultātā tika konstatētas vairākas problēmas, kas saistītas ar ieslodzīto veselības aprūpi un sadzīves apstākļiem. Kā galvenās problēmas tika iezīmētas medicīniskās aprūpes kvalitāte un komunikācijas jautājumi ar cietuma administrāciju, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas preses sekretāre Līva Rancāne.

Broka atzīst, ka ar ieslodzītajiem pārrunātie jautājumi Tieslietu ministrijas dienas kārtībā atrodas jau kādu laiku. "Kopumā mums ir zināmas šīs problēmas, un tās tiek risinātas," norāda ministre, piebilstot, ka risinājumi tiek meklēti iespēju robežās, ņemot vērā pieejamo finansējumu. Viņasprāt, radusies konkrētā situācija ir signāls tam, lai pievērstu lielāku uzmanību problēmjautājumu risināšanai.

"Domāju, ka vienlīdz svarīgs ir konstruktīvs dialogs gan ar cietuma administrāciju, gan pašiem ieslodzītajiem, jo arī viņu viedoklis ir jāuzklausa, lai netiktu pielietoti tādi radikāli soļi kā bada streiks. Man personīgi bija svarīgi pārrunāt šos jautājumus ar ieslodzītajiem, lai pārliecinātos par reālo situāciju. Pēc sarunas radās iespaids, ka ieslodzītie ir sapratuši to, ka situācija tiks risināta, un es ceru, ka bada streiks jau rīt tiks pārtraukts," pēc vizītes pie ieslodzītajiem paziņojumā medijiem norāda Broka.

Ministres ieskatā sadzīves apstākļi ieslodzījuma vietās ir jānodrošina vismaz tādā līmenī, lai Latvijai nedraudētu jaunas sankcijas Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu rezultātā.

Jau ziņots, ka vakar daļa Brasas cietuma ieslodzīto atteicās no brokastīm un pusdienām, taču Ieslodzījumu vietu pārvaldei nebija oficiāli darīti zināmi šādas rīcības iemesli. Šodien pēc Brasas cietuma vadības un ieslodzīto sarunām cietumnieki noformulēja prasību un izteica vēlmi tikties ar prokuroru, kas uzrauga sodu izpildi Latvijā. Cietuma vadība notiesātajiem šādu iespēju deva, un šodien notika Brasas cietuma ieslodzīto tikšanās ar specializētās vairāku nozaru prokuratūras virsprokurori Sandru Daugavieti. Ieslodzītie prokurori vēlējušies informēt par dažādām, viņuprāt, nelikumībām ieslodzījuma vietā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas