Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tikai 23% iedzīvotāju uzskata, ka Zolitūdes traģēdijā par vainīgajiem atzītie saņems taisnīgu sodu

Ceturtā daļa (23%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Zolitūdes traģēdijā par vainīgajiem atzītie saņems taisnīgu sodu (2% – noteikti jā; 21% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu kompānijas TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu „900 sekundes” janvārī veiktais pētījums.

Tomēr lielākā daļa (62%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem neuzskata, ka Zolitūdes traģēdijā par vainīgajiem atzītie saņems taisnīgu sodu (47% – drīzāk nē; 15% – noteikti nē).
15% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Ziņu aģentūra LETA ziņo, ka šodien notiks Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēde, kurā aicināts piedalīties arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S). Sēde notiks plkst.9.30 Saeimas Sarkanajā zālē.

Ušakovam paredzēts ziņot par būvuzraudzības funkciju nodrošināšanu pilsētu būvvaldēs un par iestāžu sadarbību ar valsti, lai nodrošinātu būvniecības pārraudzību un koordināciju savā teritorijā.

Plānots, ka ziņotāji būs arī Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas un Ventspils būvvalžu vai par būvniecības procesu atbildīgo institūciju pārstāvji.

Komisijas sēde būs veltīta arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) kapacitātei un funkciju realizācijai, veicot pārbaudes un ekspertīzes būvniecības jomā, kā arī Būvniecības valsts kontroles biroja darba sākšanai publisku ēku ekspluatācijas uzraudzības jomā. Tiks uzklausīta informācija par birojam piešķirtajiem finanšu resursiem un iespējām pildīt savus pienākumus. Tāpat tiks spriests par biroja funkciju izpildi no 2015.gada 1.jūlija, nodrošinot būvdarbu valsts kontroli un būvju pieņemšanu ekspluatācijā.

Plānots, ka atbildes sniegs Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša, Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis un PTAC pārstāvis.

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija izveidota, lai vērtētu Latvijas valsts rīcību pēc traģēdijas. Plānots vērtēt valsts darbības traģēdijas seku novēršanā, kā arī darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu nelaimju atkārtošanos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas