Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tikumiskās audzināšanas vadlīnijas līdz mācību gada sākumam nepaspēs izstrādāt

Skolām no jaunā mācību gada jānodrošina tikumiskā audzināšana, taču vajadzīgo vadlīniju nebūs vismaz līdz oktobrim, svētdien vēstīja "LNT Ziņas sešos".

Grozījumus Izglītības likumā, kas paredz skolās nodrošināt Satversmes vērtībām atbilstošu tikumisko audzināšanu, Saeima pieņēma jūnijā. Toreiz tika arī lemts, ka valdībai jāizstrādā sava veida tikumiskās audzināšanas vadlīnijas. Atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija šim darbam veido divas darba grupas, kuras noteikumus cer izstrādāt līdz oktobrim.

"Mēs diemžēl nepaspēsim uz 1.septembri šīs vadlīnijas izstrādāt, jo pieņemtais likumprojekts bija ļoti pēkšņs. Mēs plānojam, protams, iesaistīt gan vecākus, gan NVO šajā darba grupā, jo arī viņi rosināja izmaiņas likumdošanā. Un es pieņemu, ka darbs būs ar daudzām diskusijām un dažādiem viedokļiem," atzina izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas direktors Andris Priekulis par šo jautājumu iecerējis aptaujāt vecākus, skolotājus un arī bērnus. "Būs arī droši vien pedagoģiskā sēdē "prāta vētra" par šo jautājumu, tad mēs kopā ar vecākiem, neizpaliekot arī skolnieku parlamentam, skolnieku viedoklim, veidosim savu pieeju," stāstīja Priekulis.

Šim piemēram - veidot savu pieeju - varētu sekot arī citas izglītības iestādes.

Priekulis gan ļoti gaidot ieteikumus no valsts, piemēram, lai saprastu, vai Latvijā tikumisko audzināšanu sapratīs tikai no tās pozīcijas, ka ģimene ir vīrietis un sieviete, vai tā ietilpinās vēl kaut ko.

Tikmēr Saeimas Izglītības komisijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS) neslēpj, ka savā ziņā likumdevējs pats izvairījies definēt tikumisku audzināšanu un uzlicis atbildību uz valdības un skolu pleciem tieši laikā, kad nozarei risināmas citas, daudz svarīgākas problēmas.

Ilustrācija: thedailysheeple.com

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas