Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirgotāji akcijas uzlīmes piešķir par atšķirīgām summām

Pēc eiro ieviešanas tirgotāji rīkojas atšķirīgi ar aktuālo akciju uzlīmju piešķiršanu, novēroja biznesa portāls "Nozare.lv".
Par pirkumu, kas veikts "Rimi" veikalā par septiņiem eiro, tiek izsniegta viena akcijas uzlīme. Iepriekš viena uzlīme tika piešķirta par pirkumu piecu latu apmērā.

Saskaņā ar Latvijas Bankas oficiālo kursu pieci lati ir 7,11 eiro.

Jautāta, kāpēc "Rimi" izlēmis piešķirt vienu akcijas uzlīmi par septiņiem eiro, nevis par 7,11 eiro, SIA "Rimi Latvia" pārstāve Laura Podskočija norāda, ka tādā veidā ieguvēji ir pircēji. "Lai mūsu pircējiem būtu vieglāk, nolēmām šo summu noapaļot līdz septiņiem eiro, līdz ar to pircēji ir ieguvēji, jo vinnē 11 centus jeb astoņus santīmus."

Arī "Maxima" veikalos vienas akcijas uzlīme tiek piešķirta par pirkumu septiņu eiro apmērā.

Tikmēr veikalu tīklā "Elvi" viena akcijas uzlīme tiek izsniegta par katriem iztērētajiem 7,11 eiro, kas ir tieši pieci lati. "Minimālā summa, par kuru pircēji "Elvi" veikalos saņem akcijas uzlīmi, no pieciem latiem tika konvertēta uz 7,11 eiro saskaņā ar oficiālo kursu," skaidro SIA "Elvi Latvija" komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Viņa gan piebilst, ka nākotnē minimālā summa, par kādu varēs saņemt akcijas uzlīmi, iespējams, varētu mainīties, bet tas varētu notikt jau citas lojalitātes akcijas laikā, jo esošās lojalitātes akcijas laikā "Elvi" veikalos summas nedrīkst noapaļot.

Bet, piemēram, "Narvesen" tirdzniecības vietās līdz ar eiro ieviešanu aktuālās "Narvesen" uzlīmju krāšanas kampaņas uzlīmes tiek piešķirtas par katru iztērēto eiro. Iepriekš viena akcijas uzlīme tika piešķirta par pirkumu viena lata apmērā.

"Akcijas uzlīmes tiek izsniegtas par katru iztērēto eiro, jo šāds aprēķins ir ērtāks gan klientam, rēķinot to, cik uzlīmes par katru pirkumu viņš var saņemt, gan arī pārdevējam, kuram uzlīmes ir jāizsniedz," skaidro SIA "Narvesen Baltija" pārstāvis Andis Aleksandrovs.

Jau ziņots, ka Latvija līdz ar gadu miju pievienojās eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas