Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs sekundēs līdz simtam un saules sildītā dušā (FOTO)

Atgādinot par ekoloģiski tīras enerģijas nozīmi transportā, vakar, šodien un rīt Zemgalē rit elektromobiļu maratons. 10 BMW i3, «VW e-up!» un «Nissan e-NV200» ekipāžas vakar viesojās Ānē un Jelgavā, bet šodien būs Elejā. Turklāt Pasta salā Jelgavā maratona dalībniekiem pievienojās vēl 25 elektromobiļi un vairāki elektrovelosipēdi, kas tika izlikti visai nedaudzo interesentu apskatei.

Latvijas pirmais elektromobiļu maratons, kura kopgarums ir 270 kilometru, vakar pulksten 9 startēja no Rīgas Rātslaukuma. 45 minūtes vēlāk maratonisti klusi, nepārtraucot lakstīgalu treļļus, ieradās pirmajā pieturā pie Ānes kultūras nama, kur tos gaidīja Teteles pamatskolas skolēni, Ozolnieku Domes vadība un citi interesenti. «Dažas pašvaldības, arī Jelgava, ir iegādājušās elektromobiļus. Mēs pagaidām par to nopietni nedomājam. Pagaidīsim, paskatīsimies, kā tā lieta attīstīsies,» «Ziņām» teica novada Ozolnieku Domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Rozītis. 

Pirmajā pieturvietā Zemgales Reģionālās enerģētikas aģentūras direktore Inga Kreicmane uzteica Ozolnieku novadu par zaļu domāšanu daudzdzīvokļu māju siltināšanā, kur tas ir viens no vadošajiem Latvijā. No auto stāvlaukuma bija labi apskatāms pašvaldības Jauniešu iniciatīvu un sociālo pakalpojumu centra jumts, uz kura pirms dažām nedēļām bija uzstādītas ūdens sildāmās saules baterijas.

«Ānes ciemata daudzdzīvokļu mājās siltais ūdens tiek piegādāts tikai apkures sezonā. Tādēļ ir labi, ka mēs saviem cilvēkiem ūdeni varam uzsildīt ar sauli,» «Ziņām» paskaidroja novada Domes priekšsēdētājs Pēteris Veļeckis. Ānes kultūras nama direktors Raivis Zigmunds piebilda, ka mazgāties gribētāji pašvaldības nodrošinātajās dušās ir sastādījuši sarakstu, tā, lai sasildītais ūdens tiktu izmantots racionāli. Saules bateriju uzstādīšana pašvaldībai izmaksājusi 15 tūkstošus eiro. Uzņēmējs Raivis Šķērstēns, kurš arī bija atbraucis uz Āni ar elektromobili, uzskata, ka šim ieguldījumam vajadzētu atmaksāties septiņos astoņos gados.    

Pēc Ānes maratona dalībnieki devās uz Pasta salu Jelgavā, kur tos gaidīja vēl 25 elektromobiļi, kas bija atbraukti prezentācijai. Skatītāju bija visai maz, taču starp tiem redzēja LLU mācību spēkus, uzņēmēju transporta jomā Pēteri Salkazanovu un citas ieinteresētas personas. Vislepnākā salidojumā pārstāvētā amerikāņu elektromobiļa «Tesla Model S» braucējs uzņēmējs Sergejs Minajevs «Ziņām» pastāstīja, ka to lieto divus gadus.

«Mašīna tiešām atšķiras no tām, pie kurām esam pieraduši. 100 kilometru ātrumu stundā tā sasniedz trīs sekundēs,» sacīja A.Minajevs. Viņš piebilda, ka «Tesla» baterijas bez uzlādēšanas atļauj nobraukt 500 kilometru, kas ir apmēram trīs reizes vairāk nekā maratonā pārstāvētās automašīnas. S.Minajevs piebilda, ka «Teslas» auto cena ir no 80 tūkstošiem eiro. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 21.maija, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas