Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpina pieaugt izceļotāju skaits no Latvijas 36

Izceļotāju skaits no Latvijas, īpaši uz ES dalībvalstīm, turpina pieaugt, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) sniegtie dati ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos.

Ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvo vairāk nekā 370 000 Latvijas valstspiederīgo, no tiem vairāk nekā 200 000 no Latvijas izbraukuši pēdējo desmit gadu laikā, sacīts ziņojumā. ĀM skaidro, ka tie ir aptuveni dati par 2012.gadu, jo pastāv atšķirība starp Iedzīvotāju reģistra, ārvalstu iestāžu sniegto informāciju un pārstāvniecību aplēsēm.

Pašlaik lielākās latviešu kopienas ir Lielbritānijā, ASV, Kanādā, Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā, Krievijā, Brazīlijā, Vācijā, Beļģijā, Izraēlā, Norvēģijā, Spānijā.

ĀM par svarīgu ārpolitikas rīcības virzienu atzinusi sadarbību ar diasporu, proti, veicināt diasporas politisko un pilsonisko līdzdalību, saglabāt tās saikni ar Latviju un latvisko identitāti un stiprināt sadarbību ar tautiešiem ārzemēs.

Diasporas politikas mērķis ir ne tikai atbalstīt tautiešus ārzemēs, bet arī izmantot viņu potenciālu, plašāk iesaistot zinātnes, ekonomikas un kultūras jomā, veicinot Latvijas valsts attīstību. 2013.gadā ĀM sadarbībā ar citām valsts institūcijām iezīmējusi un īstenojusi četrus rīcības virzienus - veicināt diasporas politisko un pilsonisko līdzdalību, saglabāt diasporas saikni ar Latviju un latvisko identitāti, stiprināt sadarbību ar tautiešiem ārzemēs ekonomikā, zinātnē, izglītībā un kultūrā, atbalstīt tos, kas vēlas atgriezties Latvijā.

2013.gadā stājās spēkā Pilsonības likuma grozījumi, paplašinot iespējas iegūt Latvijas pilsonību, vienlaikus saglabājot citu valstu pilsonību. Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs sniedz informāciju par jaunajām iespējām un kārtību, kā arī pieņem pieteikumus Latvijas pilsonības reģistrācijai. No šī gada Latvijas vēstniecībās Kanādā, ASV, Īrijā un Lielbritānijā tiks izveidotas četras papildu amata vietas darbam ar diasporas jautājumiem.

Valstīs, kur prognozējams liels skaits pilsonības reģistrācijas pieteikumu un kurās nav Latvijas vēstniecību, piemēram, Jaunzēlandē, Austrālijā, Brazīlijā un Venecuēlā, ĀM sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) šajā gadā plāno izbraukumus uz diasporas valstīm, lai nodrošinātu pasu un personu apliecību (eID) pieteikumu pieņemšanu.

2013.gadā īstenotas aktivitātes, lai veicinātu sadarbību ar diasporu un stiprinātu tās iesaisti Latvijas sabiedriskajos procesos. Kā svarīgu pasākumu ĀM atzīmē Rīgā jūlijā notikušo konferenci "Latvieši pasaulē - piederīgi Latvijai 20". Konferences laikā pārrunāti diasporai svarīgi jautājumi, izvērtēts padarītais un iezīmi rīcības virzieni. Tāpat nozīmīgs bija Pasaules Brīvo latviešu apvienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un ĀM rīkotais pirmais Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju forums. Pasākums deva iespēju latviešu uzņēmējiem no dažādām pasaules valstīm ne tikai kontaktēties, bet arī vienoties par dažādu projektu sākšanu.

Lai turpinātu foruma pēctecību un uzturētu uzņēmēju interesi, 2014.gadā plānots organizēt mazāka mēroga līdzīgu pasākumu, sapulcinot kādas atsevišķas nozares diasporas un Latvijas uzņēmējus. Šogad plānota arī ĀM iesaiste Jaunatnes forumā Rīgā. To rīkos sadarbībā ar biedrību "RED-Radošu efektu darbnīca" un Latvijas Studentu asociāciju Lielbritānijā, un tas pulcinās vairākus simtus dalībnieku gan no Latvijas, gan diasporas pārstāvjus, akcentējot jaunatnei nozīmīgus tematus, īpaši nodarbinātības jautājumu.

2013.gadā tika sniegts atbalsts diasporas māksliniecisko kolektīvu vadītājiem, gatavojoties dalībai Dziesmu un deju svētkos. Valsts atbalstu saņēmušas 36 no 97 apzinātajām latviešu nedēļas nogales skolām. Vienlaikus organizētas izrāžu turnejas diasporas bērniem Eiropā, kā arī citi pasākumi. 2014.gadā turpinās sniegt atbalstu diasporas kolektīvu metodiskajam darbam, lai laikus gatavotos nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Pērn ĀM strādāja, lai padarītu pieejamāku informāciju, kas ir īpaši vajadzīga tautiešiem ārzemēs. 2014.gada sākumā tiks izveidota atbilstoša sadaļa ministrijas mājaslapā, kas kalpos kā informatīvs ceļvedis Latvijas valstspiederīgajiem ārzemēs. Lai veicinātu Latvijas un diasporas mediju sadarbību un diasporas tematikas publicitāti medijos, 2014.gadā plānoti diasporas mediju semināri, pieredzes apmaiņas iniciatīvas, sadarbības stiprināšana ar Latvijas sabiedrisko mediju platformu, izmantojot arī sociālo mediju sniegtās iespējas komunikācijai ar tautiešiem.

Atbalstu tautiešiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā, sniegs Ekonomikas ministrijas vadībā izstrādātais un 2013.gada jūlijā valdībā pieņemtais Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns 2013.-2016.gadam. Plāns paredz informatīvas un praktiskas palīdzības sniegšanu tautiešiem, kuri plāno atgriezties Latvijā. Tāpat paredzētas latviešu valodas apmācības un atbalsts skolēniem, lai iekļautos Latvijas izglītības sistēmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Elīna

Mana ģimene ar jau krāmē koferus. Kamēr bērni vēl neiet skolā jāpagūst aizmukt no šī nolādētā cauruma. Ar algu 400euro nevaru pavilkt. Draudzene ar ģimeni jau sen Dānijā dzīvo. Veikalā par pārdevējas darbu saņem 1600euro. Skumji, bet dzīvojam taču tikai vienu reizi. Paliec sveika Tēvu zeme.
P.S. Paldies valdības bandītiem par sabojāto dzīvi.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 09:55

Kārlis

Lūgums, paņemiet līdzi visi arī savus vecākus un vecvecākus, lai pārējiem nav jāmaksā nodokļi viņu uzturēšanai jūsu vietā! Vai valdības bandīti traucēja jums izglītoties un pilnveidoties, lai nebūtu jāsaņem 400 euro?!

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 10:49

tekla

kārli, ja esi privātā sektora darbinieks, es tev piekrītu. Ja esi valsts sektora darbinieks, tad tu esi vēl kaitīgāks budžetam, nekā Elīnas radi un tādā gadījumā ej na h, parazīt, ar savām rekomendācijām.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 19:00

Kārlis

Esmu privātais. Nah pati vari iet, bet redzu, tur jau esi bijusi. Valsts un pašvaldības aparāti ir ārprātīgi uzpūsti un turpina augt, it kā uz lielāku ienākumu rēķina. Vai kāds ir painteresējies kāda ir domes aparāta med. aprūpe Jelgavā? Kungi dzīvo kā nieres pa taukiem. Izaudzē aģentūras un siltas vietas, līdz ar to arī savu vēlētāju armiju, kuru neviens vairs nepārsitīs.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 20:40

Asdfgh

Uz redziiti.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 20:46

Kārlim

Vai Jums neienāca prātā doma, ka Elīnas vecāki ir strādājuši šajā valstī un maksājuši nodokļus, viņiem ir visas tiesības saņemt pensiju šajā valstī...

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 15:56

Kārlim

Un es visu laiku domāju ka maksāju nodokļus savai pensijai, med aprūpei , policijai un t.t.

pirms 5 gadiem, 2014.01.08 14:16

Gunars

Kārlim
Klausies auns tie kuri ir aizbraukusi uz arvalstim pelnit un dzivot ari uztura savus vecakus Latvija.
Taka no taviem nodokljiem vinjiem netiek ne centa.

pirms 5 gadiem, 2014.01.13 13:06

Pašvaldības speciāliste

Vājākie bēg, paliekam mēs - zagļi, meļi un homoseksuālisti.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 10:44

lesbiete

es arī laikam braukšu prom...

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 16:10

Essa

Pirms 30-40 gadiem šo aizbraucēju senči te iebrauca, tagad gēni strādā...

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 11:38

Pušmuc

Ja tikai par šiem cilvēkiem būtu runa . . . Bet aizbrauc arī latviešu ģimenes.

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 21:27

Special

Zeme nepiekā nav vainīga, ja jau tā ir sanācis, ka tai ir slikti pārvaldnieki (neceļās roka politiķus nosaukt par saimniekiem).
Un tagad vēl tos zilos eiropas rubļus iešpricēja... Starp citu tvneta rakstā Vilks par valsts nodevējiem nosauca tos, kas ir pret zilajiem rubļiem...

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 13:16

Liepa

Un nevajag aizmirst, ka liela daļa aizbraukušo palīdz saviem tuviniekiem Latvijā. Bija taču pat minēts pa gadiem, cik kurā gadā miljonu ir pārskaitīts uz Latviju. Un tas 'tiešām palīdz iedzīvotājiem, ekonomikai.

pirms 5 gadiem, 2014.01.08 18:39

Profesors

Pāķi un lumpeņi bēg uz ārzemēm, lauku inteliģence pilsētā Jelgava paliek savās vietā.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 15:43

Slieka - to Kārlis

Ja vecāki un vecvecāki šajā zemē savu darba mūžu aizvadījuši un tagad pensijā nevar normāli iztikt, vai pie tā viņu bērni vainīgi???

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 17:30

Kārlis

Jums, glumajiem nekad un nekur labi nebūs, tikai vainīgos meklēt, tur jūs, pāķi esat pirmajā vietā! Vēlreiz atkārtoju - lai visi bēgļi savāc visu savu radu saimi līdzi, palikušajiem nav jāuztur šo neģēļu radu masas! Ja šie bēgļi grib atrast vainīgo, lai paskatās spogulī!

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 18:02

Madara

Kārlim žetons. Tieši manas domas.
Aizbrauc uz kādu UK vistu fermu un tad tur rukā nenormālas stundas par nedaudz augstāku samaksu nekā LV.
Tā pati tibiņa, kas DK slavināja. Jā, pārdevējas saņem, bet Tu paskaties, cik tur viss maksā. Atbrauc dānis uz LV un brīnās, cik mums lēti dzīvokļi, cik lēta paika un iztikšana kopumā. Kur tad ir tie zelta kalni? Cik tādu laimes meklētāju neatbrauc atpakaļ plikām pakaļām?

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 22:20

Gunars

Madara.

Nu par to varetu pastrideties. taka tu saki ka tur cenas lielas un strada nenormalas stundas.
Stradaju 8h diena un normalas 5 dienas nedelja ka ir pienjemts tikai alga taja pasha bridi ir 3x lielaka neka LV. Njemot to ka ireju dzivokli maksaju par auto ,rekjinus par energiju, Uzturu un degvielu tad man vel paliek vairak naudas neka LV sanjeemu menesa algā.
Ja runa iet par cenam tad UK partikas un degvielas cenas ir tadas pashas ka Latvija.
Ja protams dzivoklji un majas ir leti par to gan es tev piekritu. Bet atkal cenas par udeni, elektribu, apkuri, gazi ne ar ko neatsčiras no UK cenam.

pirms 5 gadiem, 2014.01.13 13:18

Speciāli KĀRLIM !

Pensiju katrs nopelna pats! Tas, ka tagadējos pensionārus apdalīja, lielākoties viņi paši ir vainīgi! Uz vēlēšanām nevajag iet emociju vadītiem un balsot par to, kas vairāk sola un smukāk izskatās!

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 18:02

fakenheims

atveriet stulbeni acis,mes visa tauta esam apcakareti lidz pedejam,visur kur apgrozies ir birokratija un apcakaresana,viens otrs te gudri izsakas par macisanos un tt ,tad atbilde tadiem luniem ir ka puse studentu ar augstako izglitibu nevar seit dabut normalu apmaksatu darbu kur nu vel parejie,nerunajot jau par cilvekiem kuriem pec 10 gadiem jaiet pensija,vieniga izvele ir laisties prom no sis bananu republikas.ja kads seit saka ka vinam ir labi tad vins vienkarsi talak par savu pakalu nekur nav bijis un nav redzejis ka dzivo normali cilveki vai otrs variants vins sez kaut kada dome un sanem algu kas vinam nepienakas kaut vai ar bakalaura gradu.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 18:19

Kārlis

Piever savu smirdīgo muti, pāķi! Laidies no šīs zemes ko kājas nes, jo tādi tukšpauri un nemākuļi šeit vairs nav vajadzīgi! Vai tad tāpēc mums ir kaudze studentu vajadzīga, kuri pēc studiju beigšanas tik to vien darīs kā čīkstēs, ka nav viņiem izkārtots darbs, redziet?! Beidz taču, pāķi, dzīvot savā komunismā vienreiz!

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 20:30

fakenheims

ja kadam ir kadas saubas par manu teikto lai ielien kaut vai saja foruma sadala darba piedavajumi,un jus vienkarsi ap***isaties,jau 3 menesi stav 8 piedavajumi un 5 no viniem ir arzemes un 3 ir lai jus atkal apcakaretu,par kadu latvijas patriotismu mes vispar varam runat

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 18:23

paulis

vai kads var ieteikt kur var aizlidot 52 gadu jauns.//

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 20:40

Asdfgh

Muusdienaas darbs ir jaameklee. Ja darbs pie tevis nenaak, taatad neesi pieprasiits speciaalists. Izdari secinaajumus.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 20:48

ssss

vai ir kāds darba sludinājums,kur nebutu galvenā prasība ,,krievu val... ?????

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 09:43

Kārlis

Sāku tagad aizdomāties, kas tad starp maniem pazīstamajiem īsti ir aizbraukuši un kā viņiem tur iet. Divas kundzes, kuras šeit bija pārdevējas, pēc vairāku gadu prostitūcijas Dānijā beidzot izgājušas pie vietējiem vīriem. Vēl divas pārdevējas, tagad Īrijā viena šķiro atkritumus, otrai nēģeris par brūtgānu, abas pa piektdienas vakariem pīpē zālīti un priecājas par dzīvi. Viena īrijā izjukusi ģimene, jo jālieto taču narkotikas, kuras šeit taču tik viegli nebija pieejamas. Bijušais klases biedrs, kurš aizmirsis par saviem bērniem Latvijā, aizmirsis par saviem parādiem. Paziņa, kurai tur Īrijā ir atņemti bērni, bet nekas, ar kaut kādu musulmani uztaisija vēl vienu. Izskatās, ka tur latviešiem ir pilnīga brīvība izpausties savā būtībā. To sarakstu varētu turpināt. Vienīgā vēlme, lai viņi vairs uz šejieni nekad neatgrieztos.

pirms 5 gadiem, 2014.01.05 21:41

es

izskatās ka viena no viņām ir tava sieva. tu esi ļoti agresīvs tāpēc tāds slēdziens.

pirms 5 gadiem, 2014.01.06 18:22

Kārlis

Klausies, analfabēt, iemācies rakstīt! Nekādu agresivitāti vēl neizrādu, tik norādu virzienu, uz kuru jums doties, dezertieri!
http://www.delfi.lv/news/world/other/vacija-uz-ielas-nosauta-latvijas-pilsone.d?id=44010506

pirms 5 gadiem, 2014.01.06 21:40

ašais45

kāds pats, tādi paziņas un draugi.....

pirms 5 gadiem, 2014.01.09 12:40

ketija

Jā, cilvēks vienmēr meklē, kur labāk un algas mums ir graujoši mazas. Pie varas ir grupējumi nevis savas zemes saimnieki. Es nenosodu tos, kuri aizbrauc un tā lielās savienībās savā ziņā ir sistēma. Tikai, lai viņi tad tajās valstīs iet arī pie ārstiem un izmanto visus citus pakalpojumus par mītnes zemes cenām. Man arī nepatiktu, ja kādi aizbraucēji atbrauks atkal atpakaļ un sāks mūs gudri mācīt dzīvot (kā tas bija ar Amerikas letiņiem). Tie, kuri šeit paliek un to ekonomisko grūtumu nes, ir Latvijas mugurkauls. Tikai pateicoties šiem cilvēkiem, tiem saucamajiem bēdzējiem no "Tēvu zemes" (citēts no Elīna) ir, kur atbraukt ciemos vai atbraukt atpakaļ pavisam. Nevajag cilvēkus, kuri paliek Latvijā nomelnot.

pirms 5 gadiem, 2014.01.06 12:05

Uldis

Dievs radījis zemi visiem cilvēkiem nevis katrai nācijai...hi hi...ar Jēzu Kristu varu dzīvot kur gribu!

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 06:16

Uldim

malacis, esi to pelnījis.

pirms 5 gadiem, 2014.01.08 14:25

vilis

nu un lai tinās pupās Latvijā paliks Valstij lojāli iedzīvotāji no tiem klaidoņiem tāpat nebija nekāda labuma nolādēto komunistu pastāvēšanas laikos tādiem klaidoņiem bij zelta dzīve zavodu vairumā visur varēja zagt un žūpot bet ka Valstī atgriezās demokratiska iekārta pamatā viss pārgāja privātīpašnieku rokās un---ka bij jāpārtrauc žūpot zagt un jāsāk strādāt kā pienākās tā uzreiz viss ir slikti -malo ģengi plotjat-sāka klaiņot pa pasauli no vienas valsts uz otru arī tur bij jāstrādā un kādu laiku vēl maksāja bezdarbnieku pabalstus nu bet tagad ārzemnieki saprata kas ta patiesībā ir šie tā saucamie bēgļi ļeņiniešu izaudzinātie dzērāji un zagļi un nu sāk klaidoņiem piespiest astes tiks noņemti visi pabalst būs jāstrādā darbā nevis jāatrodās nu un aste spīlēs dzert zagt gribās strādāt negribāses tādus klaidoņus Valstī atpakaļ neuzņemtu ar kāju pa d--su un beigta balle

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 10:03

fakenheims

ja seit kads ir pakis tad tas ir karlis kurs vel nav sapratis ka vinu izmanto musu valsts un ta ari vins nosprags ar savu 100ls pensiju,ja protams ja cilvekam prioritate ir staigat izpuvusiem zobiem,est roltonus un tirgus cisinus un staigat humanas drebes,tad ir ok,un man loti zel ka karlim ir tadi pazinas ,radi,un draugi kas arzemes cakarejas ar melnajiem un pipe zali vakaros,bet nu starp maniem pazinam un ieskaitot mani tadu idiotu nav,stradaju sava irija par 380 evro nedela ,dzivoju jauna privatmaja,un katru gadu braucu brivdienas atpusties vai nu uz spaniju vai nu kur sirds karo,ja es tur ari esmu tads pats letais darba speks ka seit,bet tur es varu atlauties dzivot ka cilveks ,a ko seit?ar visu savu izglitibu latvija nevareju neko atrast vairak par 350-400ls un citi mani pat apskauda ka lv tas esot normala alga.

pirms 5 gadiem, 2014.01.07 19:19

Annika

Ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvo 200 000 no Latvijas!!!
Tie ir latviesji!!!
Aizdomaajies, valdiiba!

pirms 5 gadiem, 2014.01.25 18:24

Latvijas ziņas