Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās pretendentu pieteikšana apbalvojumam «Laiks Ziedonim»

Imanta Ziedoņa fonds «Viegli» jau ceturto gadu izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam «Laiks Ziedonim», informē fonda pārstāve Kristīne Tjarve. Apbalvojums tiks nemainīgi pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās apbalvojumam līdz 24. februārim mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Laureāti tiks paziņoti ceremonijā 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Fonds «Viegli» apbalvojumu «Laiks Ziedonim» dibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību –, kas jau ceturto gadu tiek meklētas katra pretendenta personībā. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 15 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem. Apbalvojumu atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

«Mēs meklējam cilvēkus, kuriem ir griba radīt izcilus darbus, kā arī stāja, veiksme un savpatība tos novest līdz galam. Jau trīs gadus apbalvojums «Laiks Ziedonim» palīdz mums satikt un iepazīt šādus cilvēkus, kuri iedvesmo un iegulda savas zināšanas un darbu Latvijas attīstībā. Aicinām ikvienu pieteikt savu apbalvojuma pretendentu, lai mēs – sabiedrība – mācītos novērtēt mūsu līdzcilvēku pieredzi un cildināt cits citu par paveikto un izcilām personības vērtībām,» stāsta fonda «Viegli» padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Apbalvojums zinātnē «Taureņu uzbrukums» tiks pasniegts zinātniekam, kurš ieguvis doktora grādu un aktīvi darbojas pētniecībā. Apbalvojumu novadpētniecībā «Kedas» saņems cilvēks vai cilvēku grupa, kas aizrautīgi un radoši darbojas latviskuma veicināšanā un latviskās kultūras tradīciju izpētē un attīstībā diasporā. Savukārt apbalvojums tautsaimniecībā «Zemi es mācos» cildinās cilvēkus, kuri mācījušies, strādājuši ārvalstīs un šīs zināšanas un prasmes iegulda Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Šī kategorija tiks realizēta sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Apbalvojums bērnu un jauniešu kategorijā «Rabarbers» cildinās jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri ir kā piemērs citiem, kam piemīt drosme iet savu ceļu un kuru dzīvē izpaužas visas apbalvojuma vērtības. Savukārt par dzīvi literatūrā apbalvojums «Bize» šogad cildinās izcilus bibliotekārus.

Pretendents apbalvojumam var gan pieteikties pats, gan tikt pieteikts līdz 24. februāra pulksten 17. Apbalvojuma pretendentus martā izvērtēs vizionāri – cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Apbalvojuma nominanti tiks paziņoti aprīlī, savukārt laureāti tiks cildināti ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds «Viegli», atbalsta apdrošināšanas sabiedrība «Ergo» un Borisa un Ināras Teterevu fonds.

Imanta Ziedoņa fonds «Viegli» dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim – tuvu misiju: «Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.» Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas