Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvākajās dienās debesīs būs vērojamas «krītošas zvaigznes» 1

Tuvākajās dienās sagaidāms Perseīdu plūsmas maksimums, līdz ar to tumšajās debesīs būs vērojamas "krītošas zvaigznes".

"Starspace.lv" informācija liecina, ka Perseīdu plūsmas maksimums būs no 11.augusta līdz 13.augustam. Šajā laikā varētu sagaidīt līdz pat 100 meteoriem stundas laikā.

Perseīdu plūsma ir saistīta ar Svifta-Tatla komētu. Svifta-Tatla komētas atliekas ir vērojamas visu augustu.

Perseīdu meteoru plūsma ir visplašāk zināmā meteoru plūsma, kas novērota jau pirms vairākiem gadsimtiem. Tās aktivitāte ir visizteiktākā dažas naktis pirms un pēc plūsmas maksimuma.

Meteors debesīs izskatās kā taisna, spoža švīka, kas uzplaiksna nepilnu sekundi. Spožu meteoru gadījumā var veidoties pēdas, kas var būt redzamas arī vairākas sekundes. Meteori var parādīties jebkurā debess apgabalā. Novērojumus ieteicams veikt ārpus pilsētas, vietās bez mākslīgā apgaismojuma, ilgstoši pārlūkojot pēc iespējas plašāku debess apgabalu.

Meteori veidojas no materiāla, kas atdalījies no komētām. Svifta-Tatla komētas apriņķošanas periods ap Sauli ir 120 gadu. Zeme ik gadu augustā šķērso šīs komētas orbītu, pa kuru izkliedēta mākoņa formā riņķo arī no komētas atdalījusies viela. Kad mākoni veidojošie sīkie akmentiņi, smilšu graudiņi vai putekļi lielā ātrumā - ap 210 000 kilometru stundā - ietriecas Zemes atmosfēras augšējos slāņos, tie sadeg un rada meteorus.

Šī plūsma savu nosaukumu ir ieguvusi no tā, ka pie debesīm visi meteori šķietami nāk no Perseja zvaigznāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas