Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvi un tāli kaimiņi – Bikstu pagasts

Pēdējais Zemgales pagasts
Ikdiena katram paiet savos darbos, nereti daudz neiedziļinoties, kā veicas radiem, draugiem un kaimiņiem. Tas attiecas ne tikai uz katru atsevišķu mājsaimniecību, bet arī uz lielākiem mērogiem. Tomēr kuram gan nepatīk pa mazu spraudziņu žogā palūrēt, ko dara kaimiņš. Arī «Ziņas» nolēma paskatīties, kas notiek tuvākos un tālākos kaimiņu pagastos un novados. Šoreiz viesojāmies Dobeles novada Bikstu pagastā, tālāk aiz tā Liepājas virzienā jau sākas Kurzeme.

Ne vienam vien Biksti asociējas ar ceļmalas krogu «Dzirnaviņas», pie kura vienmēr redz piestājušus izsalkušus Liepājas šosejas ceļiniekus, tāpat ar sieviņām, kas turpat pie krodziņa abpus ceļam tirgo mežā salasītās sēnes un ogas. Bikstu pārvaldes vadītāja Irēna Dabra skaidro, ka šādu tradīciju sākušas sievas Kaķeniekos, bet Bikstu iedzīvotājas nav gribējušas atpalikt no kaimiņienēm.

I.Dabra Bikstu pagasta pārvaldē darbojas jau sen, bet par pārvaldes vadītāju strādā kopš reģionālās reformas – 2009. gada. Sākusi kā zemnieku konsultante pagastā, strādājusi arī grāmatvedībā. 

Pēc apvienošanās – klusāk

«Bikstu pagastā man ir ļoti viegli strādāt (Irēna ir vēl viena Dobeles novada pagasta pārvaldes vadītāja), jo šeit es jau sen dzīvoju un strādāju – zinu visus zemes īpašumus, pazīstu iedzīvotājus jau vairākās paaudzēs,» stāsta I.Dabra.

Kopš pagastu apvienošanas novados Bikstos palicis klusāk, īpaši tāpēc, ka daudzus dokumentus tagad iespējams nokārtot elektroniski, iedzīvotājiem vairs nav nepieciešams tik bieži ierasties pagasta pārvaldē vai braukt uz novada Domi Dobelē. Taču elektronisko sistēmu ieviešana galīgi neesot samazinājusi vietējo aktivitātes kultūrā un sportā – faktiski katru mēnesi notiek dažādi pasākumi. 

Pagasta pārvaldes vadītāja atzīst: «Mums liels pluss ir arī Rīgas–Liepājas autoceļš – daudzi šejienes iedzīvotāji brauc no rīta uz darbu Rīgā, bet vakarā atgriežas mājās, nav jāpārceļas uz galvaspilsētu pavisam, ērtā satiksme ļauj turpināt dzīvot šeit.»

Pēc viņas stāstītā, pagastā pārsvarā dzīvo lauksaimnieki, nav nedz īpašas ražotnes, nedz rūpnīcas. Pie Bikstu lielākajām graudkopju saimniecībām pieskaitāmas «Muldas», «Ziediņi», liellopu audzēšanā plaši darbojas «Kraujas».

Visu rakstu lasiet otrdienas, 12. augusta, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas