Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsdrošības pārbaužu laikā daudzdzīvokļu mājās konstatēti vairāki pārkāpumi 3

Lai pārbaudītu ugunsdrošības prasību ievērošanu daudzdzīvokļu mājās, kā arī ņemot vērā traģisko ugunsgrēku Londonā un Latvijā notikušos ugunsgrēkus daudzstāvu dzīvojamās mājās, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz 15. septembrim izlases kārtībā veica ugunsdrošības pārbaudes daudzdzīvokļu mājās visā valstī, informē VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Divu mēnešu laikā tika veiktas ugunsdrošības pārbaudes 991 daudzdzīvokļu mājā. Pārbaužu rezultāti liecina, ka raksturīgākie ugunsdrošības prasību pārkāpumi ir saistīti ar to, ka nav veiktas elektroinstalācijas pārbaudes, kā tas bija konstatēts 812 ēkās no visām pārbaudītajām mājām. Tāpat vairāk nekā puse pārbaudīto dzīvojamo māju iedzīvotāju nav iepazīstināti ar ēkas ugunsdrošības instrukciju. Vismaz trešdaļai pārbaudīto ēku nav izstrādāta dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukcija vai ir nepieciešama tās pārstrāde. Savukārt ēkās, kurās ierīkota automātiskā dūmu un karstuma kontroles sistēma vai iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada krāni, lielākoties minētās ugunsdrošībai nozīmīgās inženiertehniskās sistēmas nav darba kārtībā.

230 pārbaudītajās ēkās tika konstatēta materiālu un priekšmetu uzglabāšana tiem neparedzētās vietās – kāpņu telpās, gaiteņos, tehniskajās telpās –, kā arī evakuācijas ceļu neatbilstība ugunsdrošības prasībām – aizdarītas durvis evakuācijas ceļos, pieļauta materiālu un priekšmetu glabāšana un tamlīdzīgi. Dažādu priekšmetu un materiālu uzglabāšana evakuācijas ceļos iespējamā ugunsgrēka gadījumā var traucēt cilvēku evakuācijai, kā arī samazina evakuācijas ceļa platumu.

VUGD ik gadu veic dzīvojamo māju ugunsdrošības pārbaudes, bet šogad līdztekus plānotajām ugunsdrošības pārbaudēm, kā arī ņemot vērā notikušos ugunsgrēkus tieši daudzstāvu dzīvojamās ēkās, izlases kārtībā Rīgā tika pārbaudītas divpadsmitstāvu un augstākas dzīvojamās mājas, pārējās republikas pilsētās – sešu un vairāk stāvu ēkas, bet novados ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas triju un vairāk stāvu ēkās.

Pārbaudīto daudzdzīvokļu māju pārvaldniekiem vai īpašniekiem ir uzdots novērst konstatētos ugunsdrošības prasību pārkāpumus noteiktā termiņā, kā arī tie ir informēti par atbildību, ja šie pārkāpumi netiek novērsti noteiktajā laikā.

VUGD atgādina, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir pienākums rūpēties ne tikai par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās. Ugunsdrošības pārbaužu mērķis dzīvojamās mājās ir veicināt ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī dzīvokļu īpašnieku līdzatbildību par ugunsdrošības prasību ievērošanu koplietošanas telpās.


Foto: no arhīvaPievieno komentāru

Komentāri 3

Goga

Valsts atradusi kārtējo variantu kā aptīrīt pensionārus!

pirms 2 gadiem, 2017.10.04 12:11

dzīvs

Labāk dzīvs nevis miris trūkstoša dūmu detektora vai tamlīdzīgas lietas dēļ.

pirms 2 gadiem, 2017.10.04 16:45

Resnais

māju iedzīvotāji maksā pieklājīgu naudu apsaimniekotājam.

pirms 2 gadiem, 2017.10.05 11:05

Latvijas ziņas