Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz darbu – ar velosipēdu

Daudzās Eiropas pilsētās 19. septembrī par svarīgāko transporta līdzekli kļūs velosipēds, sniedzot iedzīvotājiem iespēju darba dienu savā pilsētā pavadīt ievērojami mazākos satiksmes sastrēgumos un ar mazāku gaisa piesārņojumu. Arī Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties akcijā “Ar velo uz darbu” (Bike to Work), otrdienas rītā uz darbavietu braucot ar velosipēdu, bet uzņēmumi un iestādes – mudināt darbiniekus piedalīties pasākumā un parūpēties par viņu divriteņiem.

Akcija “Ar velo uz darbu” kļuvusi par neatņemamu Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) aktivitāti, kas ik gadu norisinās no 16. līdz 22. septembrim, informē organizatoru pārstāve Maija Trikule-Pleša. Šogad EMN vērsta uz gudrāku, videi draudzīgāku un pārdomātāku pārvietošanos pilsētā. Tas paredz dažādot ikdienas pārvietošanās paradumus, izmantojot velosipēdus, elektromobiļus, skrituļdēļus, skrejriteņus, kā arī ikdienas gaitās doties kājām vai ar sabiedrisko transportu. Īpašs uzsvars likts uz transporta līdzekļu koplietošanu, piemēram, kopīgu kolēģu došanos uz darbu ar vienu transporta līdzekli.

Gan kampaņas laikā, gan arī pirms tam pašvaldības, nevalstiskās organizācijas (NVO) un uzņēmumi tiek aicināti rīkot “Ar velo uz darbu” dienu un citus videi draudzīgu pārvietošanos veicinošus pasākumus un reģistrēt tos kampaņas tīmekļa vietnē līdz 7. septembrim.

Pašvaldības dalībai EMN tiek aicinātas reģistrēties šeit: http://registration.mobilityweek.eu, savukārt uzņēmumi, NVO un skolas šeit: http://mobility-action.mobilityweek.eu.

Vairāk informācijas par dalību EMN, nolikums, vadlīnijas un piemēri pasākumu organizēšanai ir pieejami šeit: http://ej.uz/EMN2017konkurss. Pasākumu un noderīgāko infrastruktūras uzlabojumu autori tiks sveikti svinīgā pasākumā 22. septembrī Rīgā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Savukārt radošākie pasākumu īstenotāji tiks cildināti visas Eiropas Savienības mērogā.

Rīgā akcijas “Ar velo uz darbu” rīkotāji aicina velobraucējus 19. septembrī no pulksten 7 līdz 12 rītā pulcēties pie Brīvības pieminekļa, kur riteņbraucējiem tiks piedāvāta bezmaksas veloapkope.

EMN un nacionālo konkursu organizē SIA “Prospero” sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Aktuālā informācija par EMN pasākumiem un videi draudzīgu pārvietošanos atrodama Gudro pilsētnieku feisbuka vietnē: www.facebook.com/gudraispilsetnieks.Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas