Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz folkloras festivālu «Baltica» dodas arī jelgavnieki

Šodien, 15.jūlijā, sākas starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015”. Kā informē pašvaldība, uz to dodas arī Jelgavas folkloras kopa „Dimzēns” un trīs Jelgavas mazākumtautību pašdarbības kolektīvi – baltkrievu biedrības „Ļanok” ansamblis ar tādu pašu nosaukumu, krievu biedrības „Istok” ansamblis „Slavjanočka” un ukraiņu biedrības „Džerelo” ansamblis ar tādu pašu nosaukumu.

Šogad folkloras festivāls „Baltica 2015” risināsies no 15. līdz 19.jūlijam, vienkopus pulcējot aptuveni 3500 dalībniekus. Festivālā piedalīsies vairāki etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Festivāla tēma šogad – „Mantojums”.

Ceturtdien, 16.jūlijā, „Dimzēns” piedalīsies festivāla pasākumos Dikļos, saules pavadīšanas rituālā Zilajā kalnā, 17.jūlijā svētkos Viļakā bet 18.jūlijā – Rēzeknes koncertzālē „Gors”. 19.jūlijā „Dimzēns” festivāla skatītājus Rēzeknē cienās ar Zemgales gardumiem.

Sestdien, 18.jūlijā, pulksten 12.40 ansamblis „Ļanok” uzstāsies „Baltica 2015” mazākumtautību folkloras kopu koncertā Rīgā, Vērmanes dārzā, kur no pulksten 12 līdz 19 notiks arī festivāla gadatirgus. Savukārt ansamblis „Džerelo” dosies uz Rēzekni, lai piedalītos Latgales dienā, kur pulksten 12.42 uzstāsies ukraiņu blokā, bet ansamblis „Slavjanočka” – pulksten 13.03 krievu blokā. Koncerts Rēzeknē sākas pulksten 12.

Festivāls ir izveidojies 1987.gadā kā Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vienotību stiprinošs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tautas kultūras izpausmes formas.

Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas