Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz grants ceļiem sāk atcelt masas ierobežojumus

Iestājoties sausākam un siltākam laikam, sākts atcelt pēc ziemas ieviestos masas ierobežojumus uz grants autoceļiem, informē VAS «Latvijas valsts ceļi».

Šobrīd pilnībā atcelti īslaicīgie masas ierobežojumi «Latvijas valsts ceļu» Aizkraukles, Bauskas, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu un Ventspils nodaļu pārraudzībā esošajos grants autoceļos. Daļēji atcelti ierobežojumi arī Limbažu, Rēzeknes un Tukuma apkārtnē.

Pavasara atkušņa un ilgstošu nokrišņu dēļ masas ierobežojumi uz grants ceļiem tiek ieviesti praktiski visā valsts teritorijā – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām. No visa Latvijas valsts autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu – 11 075 kilometri –, un ikgadējie masas ierobežojumi tiek ieviesti gandrīz uz visiem – uz aptuveni 10 000 kilometriem ceļu.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz tiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas