Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz grants ceļiem sāk ieviest autotransporta masas ierobežojumus

Atkušņa un nokrišņu dēļ uz grants ceļiem praktiski visā valsts teritorijā ir sācies šķīdonis, tāpēc uz šiem ceļiem pakāpeniski tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām, informē VAS «Latvijas valsts ceļi».

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei atkūstot un kļūstot pārāk mitrai, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Ierobežojumi katru gadu pakāpeniski tiek ieviesti visos valsts reģionos – aptuveni desmit tūkstošos kilometru valsts autoceļu, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu, lielākoties tās ir desmit tonnas. Līdzīgi ar savā pārziņā esošajiem ceļu tīkliem rīkojas arī pašvaldības.

Ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Šobrīd masas ierobežojumi jau ir ieviesti uz atsevišķiem autoceļiem Dobeles, Valmieras, Smiltenes un Saldus apkārtnē. Saraksts ar visiem ceļiem, kur ir ieviesti masas ierobežojumi, ir atrodams «Latvijas valsts ceļu» mājaslapā.

Autopārvadātāji aicināti laikus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem un ievērot tos. Grants ceļu uzturēšanas darbus varēs veikt tikai tad, kad to konstrukcija būs apžuvusi. Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē «Latvijas valsts ceļu» nodaļas sadarbībā ar Valsts policiju.

Par visiem apgrūtinājumiem valsts autoceļu tīklā, kā arī pēc uzziņām autovadītāji aicināti vērsties VAS «Latvijas valsts ceļi» Satiksmes informācijas centrā pa bezmaksas diennakts tālruni 8000 5555, rakstot uz e-pastu: sic@lvceli.lv vai sekojot informācijai tvitera un feisbuka kontos.


Foto: «Latvijas valsts ceļi»

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas