Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk nekā 100 senioru Jelgavā datorzināšanas apgūst kursos

Jelgavas seniori sākuši apgūt datorprasmes "Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" kursos. Kā informē "Lattelecom" pārstāve Līga Bite, vairāk nekā 100 dalībnieku jaunās zināšanas apgūst kursos, ko vada Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas skolotājas Viktorija Agafonova un Olga Spirta. 

Pasniedzēja Viktorija Agafonova šajā iniciatīvā piedalās jau vairākus gadus un stāsta: „Gandarījums par senioru atsaucību un vēlmi izprast datoru ir milzīgs, jo interese par mācībām šajā vecumā ir liela, varētu teikt, pat nezūdoša. Dažkārt seniori savstarpēji dalās pieredzē un palīdz viens otram tikt galā ar datoru, reizēm ir arī nepacietīgi, vēloties iegūt pēc iespējas vairāk jaunas informācijas. Pirmajā apmācību dienā senioriem bija sajūta kā 1.septembrī.”

Bezmaksas datorkursiem pieteikušies jau vairāk nekā 2300 dalībnieku no 50 gadu vecuma. Visvairāk pieteikumu mācībām ir saņemti no Rīgas un Pierīgas reģiona – 1450, savukārt reģionu pilsētās datorprasmes vēlas apgūt vairāk nekā 600 cilvēku. 

„Teju katrs ceturtais kursu interesents ir pirmspensijas vecumā, kam apgūtās zināšanas ne vien palīdzēs sadzīvē un socializācijā, bet arī cels viņu konkurētspēju darba tirgū. Ar gandarījumu redzam, ka jaunas prasmes apgūst arī 70 un 80 gadus veci seniori. Viņi apliecina, ka pilnveidoties un apgūt jaunās tehnoloģijas ir iespējams jebkurā vecumā,” skaidro "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Kopš 2008./2009.mācību gada, kad "Lattelecom" sāka "Pieslēdzies, Latvija!" iniciatīvu, ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 28 tūkstoši senioru. Tādēļ šogad mācības norisinās Rīgā un citās pilsētās, kur līdz šim bijusi aktīvākā senioru interese – Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā, Jelgavā un Cēsīs.

"Pieslēdzies, Latvija!" septītajā mācību gadā iniciatīvas realizācijā "Lattelecom" iesaistīja Rīgas Aktīvo senioru aliansi (RASA). Biedrības biedri reģistrē iniciatīvas dalībniekus, koordinē mācību grupas un nodrošina mācības Rīgā.

Seniori pēc piecdesmit gadu vecuma var izvēlēties apgūt vienu vai vairākus no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši iepriekšējai pieredzei un prasmēm. Pirmais līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumiem un datu apstrādi. 2015. gadā ir papildināta arī mācību programma ar jaunām tēmām un praktiskiem vingrinājumiem.

Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā. Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas