Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāku banku naudas iemaksas automātos nākamā gada sākumā vēl varēs iemaksāt latus

Vairāku banku naudas iemaksas automātos nākamā gada sākumā, kad Latvija būs pievienojusies eirozonai, vēl varēs iemaksāt latus. No bankomātiem izņemt varēs tikai eiro.

"Nordea" bankas un tai draudzīgā "Citadeles" bankas bankomātu tīkla naudas iemaksas automātos nākamā gada pirmajās divās nedēļās skaidrā naudā varēs iemaksāt arī latus, šodien videokonferencē bankas klientiem sacīja "Nordea" bankas Latvijā karšu produktu un pakalpojumu attīstības vadītāja Kitija Rudzīte. "Nordea" bankas draudzīgajā bankomātu tīklā ir "Nordea" bankas un "Citadeles" bankas bankomāti visā Latvijā.

Arī "Swedbank" pārstāvji šodien preses konferencē informēja, ka, izvērtējot pieprasījumu, nākamā gada sākumā daļa naudas iemaksas automātu vēl pieņems latus, daļa - eiro.

Bankomāti no nākamā gada sākuma latus vairs neizsniegs.

Nākamā gada sākumā Latvija pievienojas eirozonai, tāpēc pirmās divas nedēļas Latvijā būs divu valūtu - latu un eiro - paralēlās apgrozības periods, kad vēl varēs norēķināties latos, bet atlikums tiks izdots eiro.

Kā ziņots, Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padome (ECOFIN), kurā darbojas ES valstu finanšu ministri, 9.jūlijā pieņēma galīgo lēmumu par Latvijas uzņemšanu eirozonā. Līdz eiro ieviešanai Latvijā atlikušas vēl 174 dienas - 2014.gada 1.janvārī Latvija kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar līdz šim Latvijas Bankas apstiprināto oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 70,3 santīmi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas