Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valainis sola tikt galā ar neregulārajiem pārvadātājiem 9

Ņemot vērā pēdējā laika neregulāro pārvadātāju aktivitātes valstī, īpaši Rīgā, sadarbībā ar «Autotransporta direkciju» steidzamības kārtā ir izstrādāts jauns Autopārvadājumu likuma grozījumu projekts un tajā būtiski tiek papildināts pasažieru pārvadājumu regulāro pārvadājumu definējums, intervijā biznesa portālam Nozare.lv norāda šogad martā darbu sākušais Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārais sekretārs Viktors Valainis.

Viņš ir pārliecināts, ka šoreiz izdosies tikt galā ar neregulārajiem pārvadātājiem.Attiecīgais likumprojekts rudenī tikšot virzīts izskatīšanai Saeimā, un tas būšot vēl viens pārbaudījums. «Tas tiks darīts atkārtoti, bet Anrijs Matīss kā ministrs un es kā parlamentārais sekretārs to virzīsim pirmo reizi. Šis gan ir pārstrādāts piedāvājums, kurš, domāju, patiešām atrisinās problēmu - rezultātā samazināsies valsts dotācijas sabiedriskajam transportam un tiks veidota pareiza sabiedriskā transporta finansēšanas sistēma,» uzsver Valainis.

Izstrādātajā grozījumu projektā būtiski tikšot papildināts pasažieru regulāro pārvadājumu definējums. Proti, tie ir tādi sabiedriskā transporta pakalpojumi, kas tiek organizēti un sniegti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumu, un par pasažieru regulāriem pārvadājumiem ir uzskatāmi arī tādi pasažieru pārvadājumi, kas tiek sniegti ar noteiktu regularitāti pa to pašu vai līdzīgu pasažieru regulārā pārvadājuma maršrutu un kas funkcionāli apkalpo tos pašus pasažierus, kas tiek vai varētu tikt apkalpoti pasažieru regulāro pārvadājumu ietvaros.

Kā skaidro amatpersona, vēl grozījumu projekts paredz likuma trešo nodaļu «Pasažieru un bagāžas pārvadāšana» papildināt ar diviem pantiem, kuros teikts, ka pasažieru neregulāro pārvadājumu mērķis nevar būt pasažieru regulāro pārvadājumu veikšana un ka, veicot pasažieru neregulāros pārvadājumus, ir aizliegts iepriekš nokomplektētu pasažieru grupu papildināt vai veidot no jauna pasažieru regulāro pārvadājumu maršruta autoostās vai pieturvietās. 

Turklāt šis grozījumu projekts paredzot, ka turpmāk kārtību, kādā veicami iekšzemes pasažieru neregulārie pārvadājumi un iekšzemes pasažieru speciālie regulārie pārvadājumi Latvijas teritorijā, noteiks Ministru kabinets. Tas nozīmējot, ka papildus grozījumiem Autopārvadājumu likumā tiks izstrādāti arī jauni Ministru kabineta noteikumi, kas valstī turpmāk reglamentēs neregulāros pasažieru pārvadājumus.

Valainis informē, ka pašreiz minētais Autopārvadājumu likuma grozījumu projekts tiek saskaņots ar ieinteresētajām institūcijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

koka zirgs Ohārs

laba kandidatūra autobusu parka ģenerāldirektora amatam!

pirms 5 gadiem, 2013.09.05 08:40

kika

Viktor, laižam uz Post Club, padzersim 2-3 dienas no vietas kā agrāk! :) :*

pirms 5 gadiem, 2013.09.05 10:40

zuze

Nu blēdi tinies tālāk no Jelgavas. Tu neko nespēj izdarīt GODĪGI UN LĪDZ GALAM. Smilšu kastē tev ir vieta, puišelīt.

pirms 5 gadiem, 2013.09.05 12:40

G.

Tiek meklēti visi iespējamie varianti, lai tautu padarītu nabadzīgāku. Nebrīnīšos, ja pēc pāris gadiem gāzes cena būs vienā līmenī ar parasto degvielu. Eiropa jau iet uz to.

pirms 5 gadiem, 2013.09.05 14:49

Satriecoši

http://www.pietiek.com/raksti/ko_mes_nepublicejam_par_zatlera_reformu_partiju

pirms 5 gadiem, 2013.09.06 04:02

66

Много у нас диковин , каждый мудак Бетховен

pirms 5 gadiem, 2013.09.09 11:13

ohā

Neregulāros pārvadātājus iznīcināsim kā šķiru . Lai viņi nosprāgst badā. Tas būs sods par to , ka jauc mūsu korumpēto sistēmu. Valainis būs šīs iznīcināšanas autors. Bet uzbūvējis savā dzīvītē šis šmurgulis gan vēl neko nav

pirms 5 gadiem, 2013.09.09 11:17

ivars valinis

kas tev ir pret valainiem. un pievaldi meli. bet nellegajamiem parvadajumiem sen jau laiks pielikt trenu punktu.

pirms 4 gadiem, 2014.11.10 21:59

ivars valinis

kas tev ir pret valainiem. un pievaldi meli. bet nellegajamiem parvadajumiem sen jau laiks pielikt trenu punktu.

pirms 4 gadiem, 2014.11.10 21:59

Latvijas ziņas