Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība apstiprina LLU un Vidzemes Augstskolas satversmju grozījumus

Valdība šodien apstiprināja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Vidzemes Augstskolas satversmju grozījumus.

Apstiprinot LLU Satversmes grozījumus, tiek nodrošināta universitātes darbības kontinuitāte, universitātes Satversmes atbilstība Augstskolu likumā noteiktajam tiesiskajam regulējumam. Tāpat arī precizēta universitātes struktūra, precizējot struktūrvienību kompetenci un citus organizatoriskus jautājumus.

Precizēta Satversmes preambula, kurā ir noteikta universitātes izveidošanās vēsture, un bija nepieciešams arī noteikt universitātes karogu, himnu, emblēmu, devīzi un citu universitāte atribūtiku.

Valdība šodien apstiprināja arī Vidzemes Augstskolas Satversmes grozījumus, kurā precizēti ar augstskolu un tās lēmējinstitūciju veicamo darbību un augstskolas struktūras izmaiņām saistīti jautājumi. Tāpat arī nodrošināta augstskolas Satversmes atbilstība Augstskolu likumā noteiktajam tiesiskajam regulējumam.

Precizēti jautājumi par augstskolas goda biedriem, risinot jautājumu par to, kas goda biedrus var atcelt un kādos gadījumos. Tāpat līdz šim augstskolas Satversmē nebija noteikts, kas nominē un atsauc nominantus goda doktora piešķiršanai, un arī tas, kura augstskolas institūcija nosaka augstskolas finanšu resursu struktūru. Tāpat augstskolā vairs netiek veidota tāda struktūrvienība kā nodaļa.

Mainīts arī augstskolas angliskais nosaukums, kas patlaban ir «Vidzeme University College», bet nav minēts precīzākais apzīmējums vārda «augstskola» apzīmēšanai svešvalodā, jo termins «koledža» saskaņā ar Augstskolu likumā noteikto tiesisko regulējumu ir tāda augstākās izglītības iestāde, kura īsteno tikai pirmā līmeņa profesionālās izglītības programmas un tai ir noteiktas zemākas prasības nekā augstskolām. Tādēļ bija nepieciešams noteikt precīzāku apzīmējumu angļu valodā - «Vidzeme University of Applied Sciences».

Abu augstskolu grozījumi to satversmēs būs vēl jāapstiprina Saeimai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas