Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdībā apstiprina noteikumus palīdzības sniegšanai vistrūcīgākajām personām 1

Palīdzību no Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (Fonda) turpmāk varēs saņemt par trūcīgām atzītās ģimenes, īpaši ģimenes ar bērniem, un krīzes vai ārkārtas situācijā nonākušie cilvēki. Cilvēka vai mājsaimniecības atbilstību palīdzības saņemšanai apliecinās pašvaldības sociālā dienesta izziņa, informēja  Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Buraka.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 25.novembrī, valdībā apstiprinātais Ministru kabineta noteikumu projekts – Noteikumi par darbības programmas Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšanai vistrūcīgākajām personām 2014.-2020.gada plānošanas periodā ieviešanu.Noteikumos ietverti jautājumi, kas saistīti ar Fonda atbalsta saņēmēju loka noteikšanu, saturu un kvalitātes nosacījumiem pārtikai un pamata materiālās palīdzības precēm, ko saņems persona un papildpasākumiem, kuros tai būs iespējas piedalīties.

Vienlaikus noteikumos ietverti nosacījumi preču iegādei, transportēšanai, uzglabāšanai un izdalīšanai. Noteikumi nosaka, kā izvēlēties partnerorganizācijas – preču izdalītājus un papildpasākumu īstenotājus. Noslēgumā noteikumos ietverts arī nepieciešamais regulējums izmaksām, kas veicamas no Fonda un to plānošanai valsts budžetā.

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) veiks partnerorganizāciju atlasi un uzraudzību, kā arī vienlaikus organizēs pārtikas un pamata materiālās palīdzības preču iepirkumu. Palīdzības izdalīšanu vistrūcīgākajām personām nodrošinās partnerorganizācijas – biedrības, nodibinājumi, reliģiskas organizācijas un pašvaldības vai to iestādes, iepriekš piesakoties SIF organizētajā atlasē.
Atbalsta ietvaros iedzīvotāji bez maksas varēs saņemt trīs veidu pakas jeb komplektus – pārtikas preču komplekts, individuālo mācību piederumu komplekts un higiēnas un saimniecības preču komplekts. 

Turpmāk pārtikas pakās būs iekļauti produkti no šādām grupām – graudaugi un citi cieti saturoši produkti, tai skaitā, milti, makaroni, putraimi un to izstrādājumi, piena produkti, gaļas produkti un eļļas produkti. Pēc Labklājības ministrijas prognozēm gadā paredzēts izdalīt aptuveni 534,2 tūkst. pārtikas paku.

Savukārt higiēnas un saimniecības preču komplektā paredzēts iekļaut ziepes, matu šampūnu, zobu pastu, zobu birsti, veļas mazgāšanas līdzekli, trauku mazgāšanas līdzekli. Pēc LM prognozēm gadā plānots izdalīt aptuveni 150,4 tūkst. higiēnas un saimniecības preču paku.

Individuālo mācību piederumu komplektos katram trūcīgas vai krīzes vai ārkārtas situācijā nonākušas ģimenes skolas vecuma bērnam paredzēts iekļaut skolas somu vai mācību piederumus. Gadā plānots izdalīt aptuveni 29,5 tūkst. paku.

Atgādinām, ka tuvāko septiņu gadu laikā 41,02 miljonus eiro Eiropas Savienības (ES) finansējuma plānots ieguldīt tā saucamo pārtikas paku un cita materiālā atbalsta nodrošināšanai vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem. Paredzēts, ka turpmāk līdz šim zināmo pārtikas palīdzības sniegšanu pilnveidos, un cilvēki saņems ne tikai pārtiku, bet arī citu atbalstu materiālā vai pakalpojumu veidā.
Trūcīgās ģimenes minēto ES atbalstu varēs saņemt, sākot ar 2015.gadu. Līdzšinējo Eiropas Komisijas (EK) pārtikas palīdzības programmu no 2014.gada aizstās Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām. Tā finansējumu izmantos visas 28 ES dalībvalstis.

Kopumā palīdzības sniegšanai ES dalībvalstīm fondā paredzēti aptuveni 3,8 miljardi eiro. ES sniegtais finansējums būs jāpapildina ar valsts budžeta līdzfinansējumu 15% apmērā. Katra dalībvalsts 2014.gadā sagatavos un Eiropas Komisijā apstiprināšanai iesniegs septiņu gadu darbības programmu fonda finansējuma izmantošanai vistrūcīgāko iedzīvotāju atbalstam.
Fonda regula, kas stājās spēkā 2014.gada 12.martā, paredz, ka nākamo septiņu gadu laikā dalībvalstis varēs plašāk izvēlēties piemērotāko atbalsta veidu trūcīgiem iedzīvotājiem. ES līdzekļus joprojām varēs ieguldīt pārtikas palīdzībā jeb izsniegt tā dēvētās pārtikas pakas trūcīgiem cilvēkiem un ģimenēm.

Latvijā pārtikas palīdzību varēs saņemt aptuveni 98 tūkstoši vistrūcīgāko cilvēku gadā. Savukārt pamata materiālo palīdzību ģimenēs ar bērniem – aptuveni 49 tūkstoši bērnu gadā.

2014.gada septembrī Latvijā trūcīgas personas statuss bija spēkā 65,3 tūkstošiem iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vai vai

kāpēc nav skaidrojuma,ko valdība uzskata par trūcīgo un vistrūcīgāko.Tagad ir -uzmini nu..

pirms 4 gadiem, 2014.11.26 20:10

Latvijas ziņas