Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdībai līdz 1. jūlijam jānosaka atskurbtuvju tiesiskais statuss

Tā kā patlaban nav noteikts atskurbtuvju tiesiskais statuss, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti rosinājuši valdību uzdot atbildīgajai ministrijai līdz 1. jūlijam tādu noteikt, uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis. Komisijas deputāti iepazinušies ar informatīvo ziņojumu par atskurbtuvju tiesisko statusu un pašvaldību iniciatīvām šo telpu nodrošināšanā, «Ziņas» informēja Saeimas preses dienestā.

«Šī ir samilzusi problēma jau vairāk nekā divdesmit gadu, un nav pieņemams, ka atskurbtuvju jautājums gadiem ilgi kā futbola bumba tiek pārspēlēts no vienas iestādes uz otru. Tam beidzot jāpieliek punkts. Atsevišķi pašvaldību piemēri jau liecina, ka šo jautājumu var sakārtot. Komisijas sēdē dzirdējām dažādus priekšlikumus, taču vispirms jānosaka šādu telpu tiesiskais statuss, tāpēc valdībai lūdzam jautājumu sakārtot,» pauda A.Latkovskis.

Tieši tiesiskā regulējuma trūkuma dēļ atskurbtuvju funkcija iepriekš valstī tika pārtraukta. Atskurbtuves ir policijas telpās Balvos un Preiļos, kā arī no februāra Ludzā, bet to darbību organizē un nodrošina pašvaldības, iesaistot Sarkano Krustu, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) informācija. Savukārt Jelgavā atskurbtuve nodota Pašvaldības policijas pārziņā.

VARAM pārstāvji deputātiem pauda, ka praksē tiek pieļauta nevienlīdzīga attieksme pret personām. Piemēram, ja cilvēks alkoholu reibumu izguļ slimnīcā, viņam nepiemēro administratīvo sodu. Savukārt persona, kas atskurbst speciāli iekārtotās telpās pašvaldības policijā, par tādu pašu pārkāpumu tiek administratīvi sodīta.

Policisti iereibušu cilvēku uz ielas parasti cenšas nogādāt mājās, bet vest uz atskurbtuvi drīkst tikai tad, ja viņam nav dokumentu un adreses, kur nogādāt, deputātiem pastāstīja Iekšlietu ministrijas un Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvji, norādot, ka patlaban atskurbšanas telpām nav noteikts tiesiskais statuss. 

Aizsardzības komisijas deputāti arī akcentēja, ka atskurbtuvju jautājumi ir cieši saistīti ar sabiedrības veselības jomu. Kā norādījuši mediķi, pēdējos trīs gados personu skaits, kuras pārmērīgi lieto alkoholu un nonāk slimnīcā, lai atskurbtu, ir desmitkāršojies. Pagājušajā gadā tādu bijis jau 4000.

Veselības ministrijas un policijas pārstāvji rosināja atskurbtuves izvietot tuvāk slimnīcām, kas atvieglotu darbu gan mediķiem, gan policistiem. 

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas