Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole: IeM tērē miljonus informācijas sistēmām, kuras nelieto 2

Iekšlietu ministrija (IeM) iztērējusi vairākus miljonus eiro modernām informācijas sistēmām, kuras netiek lietotas, kā tas paredzēts plānā, savukārt iepirktie datori policistiem lietošanā tiek nodoti tikai sešus vai septiņus mēnešus pēc to iegādes, šodien preses konferencē paziņoja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

IeM kopumā darbojas 27 valsts informācijas sistēmas. Gadā tam tiek tērēti 7,5 miljoni latu (10,67 miljoni eiro). Taču Valsts kontrole (VK) secinājusi, ka IeM nav izstrādājusi vienotu informācijas tehnoloģiju (IT) jomas attīstības stratēģiju un prasības IT projektu uzraudzībai. Tāpat secināts, ka uzraudzības padome un projektu pārvaldības grupa darbojas tikai formāli, un tas spilgti atainojies revīzijā pārbaudītajos gadījumos, norādīja valsts kontroliere.

Viņa skaidroja, ka piešķirtie līdzekļi nav izlietoti efektīvi. Rezultātā secināts, ka neefektīvi izlietoti vairāk nekā četri miljoni latu (5,69 miljoni eiro) no valsts budžeta. Krūmiņa pauda cerību, ka IeM izteiktos VK ieteikumus ņems vērā un uzlabos naudas izlietojuma efektivitāti.

Kā iespējamo problēmu kontroliere minēja Valsts policijas iecirkņu inspektoru nevēlēšanos vai nespēju savā darbā izmantot modernās informācijas sistēmas.

Vienā no ieviestajām sistēmām - Biometrijas datu apstrādes sistēma - ir būtiska problēma ar datu ievadīšanu, žurnālistiem norādīja VK padomes locekle Ilze Grīnhofa. Datu pārnešana uz jauno sistēmu no iepriekš VP darbā izmantotās sistēmas revīzijas laikā nebija sākta.

Grīnhofa stāstīja, ka tādējādi policijai ne tikai nav pieejama tehnika, lai ar sistēmu strādātu, bet arī sistēmā nav izmantojamu datu.

Pēc revīzijas VK secinājusi, ka pat situācijās, kad policistiem bijusi pieeja sistēmai, 86% to ne reizi nav izmantojuši vai dati par aizturētajiem ievadīti vien daļēji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jelgavnieks Valsts kontrolei

IeM neefektīvi izlietoja 5,69 miļjoni un VK ieteikumus neņems vērā tāpat kā jelgavas Raviņš (nozagti 14 miļjoni). Kad tiks pie atbildības polikļīnikas zagle Zīverte. Viņa izlietoja poliklīnikas un nodokļu maksātāju līdzekļus "LOTI EFEKTĪVI"!

pirms 5 gadiem, 2014.03.19 11:39

zirgam

kadus 14 miljonus.Tu pats saproti ko uzrakstiji, jeb galvanais ka ti kaut ko.Un ne jau Ravins ir tiesnesis, tapec jau ir attiecigas iestades.Ravins jau nevar rikoties ka komentaru rakstitaji, visus nolincot.

pirms 5 gadiem, 2014.03.19 19:35

Latvijas ziņas