Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole: VID nenodrošina valstij visus ienākumus no konfiscētās mantas 1

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nav nodrošinājis, ka valsts saņem visus ienākumus no konfiscētās mantas, revīzijā secinājusi Valsts kontrole.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts kontrolē, VID pusotra gada garumā nav aprēķinājis un nav iekasējis samaksu par konfiscēto mantu vai dokumentu glabāšanu gadījumos, ja administratīvajā lietā ir piemērots sods un pieņemts lēmums par mantas atdošanu.

Revidenti arī konstatējuši, ka netiek nodrošināti vienoti reģistri visu VID struktūrvienību konfiscētās mantas uzskaitei, tāpēc nav iespējams kontrolēt tālāko rīcību ar šo mantu un pārliecināties, vai valsts budžetā ir nonākuši visi pienākošies ieņēmumi. Turklāt VID rīcībā neesot rīku, lai varētu pārliecināties, ka visas atbildīgās iestādes ir nosūtījušas informāciju par pieņemtajiem lēmumiem administratīvo pārkāpumu lietās, kas paredz mantas konfiskāciju, un ka visi zvērinātie tiesu izpildītāji ir snieguši informāciju par konfiscēto mantu.

VID sagatavo divus pārskatus, kuros iekļauta informācija par ieņēmumiem no valstij piekritīgās mantas realizācijas, taču tajos tiek uzrādīta atšķirīga informācija. Piemēram, 2012.gadā dati atšķīrās kopumā par 104 933 latiem (149 306 eiro), bet 2013.gada pirmajā pusgadā - par 270 699 latiem (385 169 eiro).

Tāpat Valsts kontrole norāda uz nevērīgu attieksmi pret normatīvo aktu prasībām, proti, VID piecu darba dienu laikā pēc attiecīgu dokumentu saņemšanas ir jāorganizē valstij piekritīgās mantas realizācija, nodošana bez maksas vai iznīcināšana, revīzijā konstatēts, ka praktiskā rīcība ir sākta tikai pēc 37 darba dienām. Tāpat atklājies, ka VID bezdarbības dēļ ilgāk par četriem mēnešiem Nodrošinājuma valsts aģentūras glabāšanā ir atradusies valstij piekritīgā manta pēc 57 pieņemtajiem lēmumiem administratīvo pārkāpumu lietās, kas pieņemti, sākot no 2010.gada decembra, un kuru kopējās glabāšanas izmaksas sasniegušas 40 960 latus (58 280 eiro).

VID izmantotais valstij piekritīgās mantas reģistrs nav ērti izmantojams, norāda revidenti. Tādēļ ir apgrūtināta operatīvas informācijas iegūšana par mantas apjomu, saturu, glabāšanas vietu, ieņēmumiem un izdevumiem no tās realizācijas. Turklāt gadījumos, kad valstij piekritīgā manta tiek iznīcināta, uzskaites lietās un reģistrā neparādās informācija, kāpēc tā iznīcināma.

Valsts kontrole pēc revīzijas izstrādājusi 11 ieteikumus nepilnību novēršanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vēl

Man uz VID reizi mācību gadā lai saņemtu atvieglojumus nodokļos, jānes izziņa par to, ka mans 18 gadīgs bērns mācās attiecīgajā mācību iestādē. Un tas ir mūsdienu kompjuterizētajā pasaulē?! Vai tad tiešām divas ministrijas nevar savā starpā sadarboties?! Kad vienreiz beigsies šis stulbums?!

pirms 5 gadiem, 2014.01.13 11:22

Latvijas ziņas