Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts prezidents kopā ar Kaņeponu un citām ģimenēm iededz Ziemassvētku egli 1

11.decembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš un Dace Seisumas kundze kopā ar 18 ģimenēm no Latvijas pilsētām un novadiem iededza Ziemassvētku egli Rātslaukumā pie prezidenta rezidences, Melngalvju nama.

Uzaicinājumu uz svinīgo egles iedegšanu pie Valsts prezidenta saņēma arī Jelgavas novada pašvaldībā strādājošā Sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Kaņepone. Šāds uzaicinājums nācis no Latvijas pašvaldību savienības, un, kā lēš pati Dace, iespējams, par pieteikumu jāpateicas Jelgavas pilsētas pašvaldībai. 

Tālāk pēc "Ziņu" lūguma par pasākumu stāsta Dace. "Parasti no novada pašvaldības ik gadus Zemgales plānošanas reģionam piesakām kādas sava novada daudzbērnu ģimenes, kas ar savu dzīvesveidu, sabiedriskajām aktivitātēm apliecina ģimeni kā vērtību un lielāko savu sirds investīciju.

Protams, nebiju domājusi, ka mēs kā ģimene būtu īpaša, taču, nenoliedzami, tas ir pagodinājums, bet bērniem – reizē arī liels piedzīvojums. Pirmkārt, svinīgajā pasākumā Melngalvju namā spiest roku Valsts prezidentam abiem bija mulsinošs prieks – satraukuma dēļ neviens pat neatceras, kas tika teikts ģimenes pieteikumā. Savukārt muzikālajos priekšnesumos uzstājās Renārs Kaupers un "Smieklu sasaucēji" ar repertuāru, ko bērni pašlaik dejo, gatavojoties "Vēja zirdziņa" koncertam, līdz ar to bērni aizrautīgi dziedāja līdzi. Pasākuma atmosfēra bija ļoti sirsnīga un atbrīvojoša." Toties humoristiskākā esot bijusi pati gatavošanās, jo, kad klasesbiedri jautāja, kāpēc nebūs uz dažām stundām, godīgi atbildot – "braukšu pie prezidenta" –, neviens neticēja un to uzskatīja par joku.

"Pasākumā klātesošās ģimenes, kur daudzās bija vairāk par četriem bērniem un kur vecāki spēj aktīvi atbalstīt katra bērna sabiedriskās aktivitātes, radīja saviļņojošu aizkustinājumu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka paši zinām, cik daudz laika, finanšu un arī sirds ieliekam, lai mēs kā strādājoši vecāki ģimeni "menedžētu". Pašlaik visi bērni dejo kolektīvā "Vēja zirdziņš", Roberts ar Lauru dejo arī sporta dejas, Kristaps ar Robertu papildus dejām apmeklē un ar panākumiem sevi apliecina karatē. Šis gads mums ir bijis ļoti smags, dzimšanā zaudējot māsiņu Elīnu, – citādi mēs jau būtu četrbērnu ģimene. Katrā ziņā – arī pasākumā satiktās foršās, atraktīvās un spēcīgās ģimenes ar daudzajiem bērniem ir apstiprinājums mums pašiem, ka sirds rajonā ar vērtībām mums viss ir kārtībā," stāsta Dace Kaņepone.

Iedegt Rātslaukuma egli pavisam bija ieradušās šādas ģimenes no Latvijas pilsētām un novadiem: Ezeriņu ģimene no Kandavas novada; Ļūļāku ģimene no Krustpils novada Kūku pagasta; Kalnozolu ģimene no Aizkraukles novada Aizkraukles pagasta; Kaņeponu ģimene no Jelgavas; Mateviču ģimene no Priekules novada Kalētu pagasta; Lapsu ģimene no Ķekavas novada Ķekavas pagasta; Andersonu ģimene no Jaunpils novada Jaunpils pagasta; Sondoru ģimene no Inčukalna novada Inčukalna pagasta; Freimaņu ģimene no Rīgas; Pērkonu ģimene no Rugāju novada Rugāju pagasta; Šauļu ģimene no Saldus; Sokolovsku ģimene no Liepājas; Sprindžu ģimene no Galēnu pagasta Riebiņu novada; Stoginu ģimene no Liepājas; Zonenbergu ģimene no Laidu pagasta Kuldīgas novada; Zariņu ģimene no Trapenes pagasta Apes novada; Oščenkovu ģimene no Ludzas un Strupuļu ģimene no Ludzas novada Nirzas pagasta.

Foto: Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas