Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM sola izvērtēt plānošanas reģionu lomu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) noraida Valsts kontroles (VK) paustos pārmetumus par darbības imitēšanu plānošanas reģionos un apņemas izvērtēt to lomu, aģentūru LETA informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļā.

VARAM valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilona Raugze skaidroja, ka ministrija atbilstoši valdības deklarācijā paustajam uzdevumam īstenos pasākumus, lai stiprinātu pašvaldību un plānošanas reģionu lomu uzņēmējdarbības un reģiona sociālekonomiskās attīstības veicināšanā. Saistībā ar VK ieteikumiem līdz šā gada beigām ir plānots izvērtēt plānošanas reģionu lomu reģionālajā attīstībā un izstrādāt priekšlikumus to turpmākai darbībai. Ministrijas eksperti arī izstrādās un piedāvās plānošanas reģionu ilgtermiņa modeli kvalitatīvai darbības nodrošināšanai.

Raugze norādīja, ka VARAM jau iepriekš ir vairākkārt uzsvērusi plānošanas reģionu lomu un nozīmi valsts un pašvaldību sadarbības īstenošanā. Viņa sacīja, ka plānošanas reģioni nodrošina interešu pārstāvniecību un rūpējas par līdzsvarotu reģionālo attīstību, ievērojot kā reģionu, tā pašvaldību individuālās atšķirības.

Jau ziņots, ka VK pēc revīzijas plānošanas reģionos secinājusi, ka tie tikai tērē apjomīgus valsts budžeta līdzekļus, bet darbība tiek imitēta. VK uzskata, ka valsts pārvaldei vajadzētu pieņemt lēmumu, vai šādi reģioni ir nepieciešami. Ja tos nolemj nelikvidēt, tad ir jāīsteno būtiski uzlabojumi.

Veicot revīziju VARAM, VK secinājusi, ka noslēgtajos līgumos par dotāciju izlietojumu ir virkne nepilnību. Tas nemotivē plānošanas reģionus sasniegt izvirzītos mērķus. Tāpat ministrija nav izstrādājusi plānošanas reģionu nākotnes darbības modeli, līdz ar to darbus nav iespējams plānot ilgtermiņā. Nav arī izstrādāta plānošanas reģionu darbības finansēšanas kārtība.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas