Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM veiks auditu 25 pašvaldībās, arī Ozolnieku novadā

Izvēloties pašvaldības, kurās veikt pārbaudes par iekšējās kontroles sistēmām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir ņēmusi vērā dažādus objektīvus kritērijus, aģentūru LETA informēja VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Barševska.

Pārbaužu laikā audita grupa uz vietas arī piedāvāšot pašvaldību speciālistiem iepazīties ar to, kā noticis pašvaldību atlases process, lai apliecinātu, ka tika apkopota informācija par visām pašvaldībām un pašvaldības tika atlasītas objektīvi un neatkarīgi.

Barševska pastāstīja, ka Finanšu ministrijas un VARAM auditori vienojās, ka izlases apjomā jāiekļauj vismaz 20% pašvaldību no 119 Latvijā esošajām pašvaldībām, tostarp 20% no deviņām lielajām pilsētām, lai izlase būtu reprezentatīva un dažāda. Auditoru izlasē bija jāiekļauj aptuveni 24 pašvaldības, no kurām divas ir pilsētas un 22 - novadi. Informācija par pašvaldībām tika apkopota no informācijas, kas ir publiski pieejama valsts iestāžu mājaslapās.

Šī informācija bija par Valsts kontroles veiktajām revīzijām par pašvaldību gada pārskatiem un kapitālsabiedrību uzraudzību no 2010.gada par 2012.gada pārskatos norādīto pašvaldības izdevumu, ieņēmumu, ilgtermiņa ieguldījumu, nenodokļu ieņēmumu lielumu. Tāpat tika ņemts vērā iedzīvotāju skaits pašvaldībās šā gada sākumā un pašvaldību kapitālsabiedrību skaits.

Piecas procentuāli un skaitliski lielākās pašvaldības tika atlasītas, raugoties, lai tajās nav veikta Valsts kontroles revīzija par 2010. un 2011.gada pārskatiem, lai procentuāli nenodokļu ieņēmumi no kopējiem ieņēmumiem ir vismaz 4,5%, izņemot Rīgu un Jūrmalu. Tāpat kā kritērijs tika noteikts, ka procentuāli naudas sodi no kopējiem nenodokļu ieņēmumiem ir vismaz 60%, bet ieņēmumi no valsts vai pašvaldību īpašuma iznomāšanas, pārdošanas un nodokļu pamatparāda kapitalizācijas ir vismaz 90% no kopējiem nenodokļu ieņēmumiem, bet ieņēmumi no pārējiem nenodokļu ieņēmumiem ir vismaz 70% no kopējiem nenodokļu ieņēmumiem.

Speciāli kritēriji bija, lai atlasītu trīs lielākās un trīs mazākās pašvaldības. Atlasot tās, tika ņemti vērā pašvaldības ieņēmumi uz iedzīvotāju skaitu tajā, pašvaldības ieņēmumu un izdevumu starpība. Tomēr lietderīguma dēļ no izlases tika izslēgtas trīs pilsētas - Rīga, Jūrmala un Daugavpils.

Veidojot izlasi, auditori noteica, ka gadījumā, ja kāda no pašvaldībām tiek atlasīta vairākas reizes, tad tā izlases apjomā tiek iekļauta prioritāri. Tāpat, veidojot izlasi, tika noteikts, ka katrā reģionā tiks pārbaudītas 5 pašvaldības, tādējādi izlases apjoms tika izveidots no 25 pašvaldībām.

Kopumā auditoru grupa pārbaudes veic 25 pašvaldībās - Viesītes, Viļakas, Ventspils, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Ropažu, Riebiņu, Raunas, Priekuļu, Pāvilostas, Ozolnieku, Mērsraga, Mārupes, Ķekavas, Krimuldas novadā, Rēzeknes un Ventspils pilsētā, Jēkabpils, Dundagas, Dobeles, Ciblas, Beverīnas, Baltinavas, Alojas un Aizkraukles novadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas