Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Varēs saņemt privāti praktizējošu psihiatru bezmaksas konsultācijas

Sākot ar nākamo nedēļu, no 6.oktobra līdz 10.oktobrim, kā arī no 10.novembra līdz 14.novembrim, iedzīvotājiem Rīgā būs iespēja apmeklēt bezmaksas konsultācijas pie privāti praktizējošiem psihiatriem, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas pārstāve Laura Ševčenko.

Veselības ministrijas un SPKC kampaņas "Nenovērsies!" laikā piedāvātā iespēja paredzēta, lai mazinātu sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus pret psihisku saslimšanu un veicinātu vēršanos pēc specializētas palīdzības.

Pirmais bezmaksas konsultāciju posms pie privāti praktizējošiem psihiatriem Rīgā notiks no 6.oktobra līdz 10.oktobrim. Šajā laikā konsultācijas A.Čaka ielā 83/85 sniegs psihiatre Olga Strautzele, ar kuru var sazināties pa tālruni 29 740 717, veselības centrā "Vivendi", Dzirnavu ielā 16, iedzīvotājus konsultēs psihiatre Inga Zārde (20 451 777), bet 9.oktobrī Ainažu ielā 6 konsultācijas sniegs psihiatre Ingrīda Cera (29222255).

Otrais bezmaksas konsultāciju posms norisināsies laikā no 10.novembra līdz 14.novembrim. Šajā laikā konsultācijas centā "Consilium Medicum", Rūpniecības ielā 7, sniegs psihiatrs Gints Polis, ar kuru sazināties var pa tālruni 29 417 945, bet K.Valdemāra ielā 18-5a/1 - psihiatre Krista Rage (26464168).

Lai pieteiktos vizītei, ir jāsazinās ar ārstiem un jāvienojas par vizītes laiku. Jāņem vērā, ka kampaņas laikā iespēja saņemt privāti praktizējošu psihiatru konsultācijas būs iedzīvotājiem ne tikai Rīgā, bet arī Līvānos, Ventspilī, Aizkrauklē, Jelgavā un Liepājā.

No 6. līdz 10. oktobrim Jelgavā konsultācijas sniegs psihiatrs Aleksandrs Veržbickis (Uzvaras iela 5, Jelgava, doktorāts, tel. 29170297), savukārt Līvānos – psihiatrs Česlavs Mazulis (Zaļā iela 44, Līvāni, Česlava Mazuļa ārsta prakse psihiatrijā, Līvānu slimnīcas ēka, tel. 29463642). 

No 10. līdz 14. novembrim Liepājā konsultācijas sniegs psihiatre Daina Poriņa (Republikas iela 5, Liepāja, tel. 29484051), Ventspilī – psihiatre Ilze Embrika (Atpūtas iela 16, Ventspils, tel. - 29171502), bet Aizkrauklē – psihiatre Evija Smilgāja (Spīdolas iela 5, Aizkraukle, tel. 29113499).

SPKC atgādina, ka konsultācijas iespējams saņemt arī pie valsts apmaksātiem psihiatriem, kuru kontaktinformāciju iespējams atrast kampaņas mājaslapas "www.nenoversies.lv" sadaļā "Palīdzība". Savukārt informāciju par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem kopumā iespējams saņemt, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta informatīvo tālruni 80001234.

Kampaņas "Nenovērsies!" mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību psihiskās veselības traucējumiem, palīdzēt atpazīt pirmos simptomus un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus gan pret vēršanos pēc palīdzības psihisku traucējumu gadījumā, gan pret cilvēkiem, kas ar šiem traucējumiem slimo.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas