Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras beigās noslēdzas «Lattelecom» 100 skolu projekts

2013. gada nogalē «Lattelecom» uzsāktais ilgtermiņa projekts «WiFi skolās» tuvojas noslēgumam. Projekta sākumā tika uzstādīts mērķis – ar bezmaksas WiFi aprīkot vismaz 100 skolas Latvijā. Taču nepilna gada laikā bezmaksas WiFi uzstādīts jau 165 mācību iestādēs un ierīkošanas darbi turpinās.

Viena no pilsētām, kur WiFi ierīkots teju visās mācību iestādēs, ir Jēkabpils. WiFi pieejamību novērtē ne tikai skolotāji, bet arī pašvaldība, kas projekta nozīmi vērtē ilgtermiņā.

«WiFi ienākšana Jēkabpils skolās ir jauns izaicinājums gan pedagogiem, gan audzēkņiem. Tā ir iespēja mācību procesu organizēt jaunā kvalitātē – izmantojot interaktīvās vides sniegtās priekšrocības, būt mobiliem un neatkarīgiem no laika un telpas, kā arī «dzīvot un elpot» vienā ritmā ar globālo sabiedrību. Jaunā pieredze laika gaitā palīdzēs atspēkot stereotipus par mācību procesu, kur teorija nav savienojama ar praksi. Tehnoloģijas ir solis pretim jaunam mācību organizēšanas formātam,» stāsta Jēkabpils pilsētas pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Līga Kļaviņa.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora vietniece informātikas jautājumos Biruta Lasmane norāda: «Reģionu skolas ir izglītības centrs ne tikai skolēniem, bet arī pilsētas iedzīvotājiem, kas var apmeklēt dažādus seminārus, lekcijas un citus izglītojošus notikumus. Šādos pasākumos tehniskajam aprīkojumam ir būtiska loma, tāpēc esam gandarīti, ka šobrīd lietotājiem ir pieejams bezmaksas WiFi. Arī skolēni šo tehnoloģiju sniegtās priekšrocības labprāt izmanto, jo tā ir iespēja sekot līdzi mācību procesam e-klasē, iepazīties ar interneta vidē pieejamajiem mācību materiāliem un citu mācību procesam noderīgu informāciju.»

«WiFi skolās» projekts ir atspēriena punkts, lai mainītu priekšstatu par to, ka internets ir tikai laika kavēšanas veids, kas traucē skolēnus pilnvērtīgi pievērsties mācību procesam. «Lattelecom» un Iespējamā misija ir pārliecināti, ka bezvadu interneta pieejamība mūsdienīgās mācību iestādē kļūs par vispārpieņemtu normu Latvijas un Eiropas mērogā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas