Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vasaras vidū audzētājus aicina uz zemeņu un dārza pākšaugu dienu Pūrē

Jau tradicionāli jūlija sākumā zemeņu audzētājiem ir iespēja doties uz Tukuma novada Pūri un iepazīties ar dārza karalienes – zemenes – audzēšanas knifiem, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

Šogad Latvijas galvenie dārzkopji un zinātnieki aicina uz semināru 6. jūlijā pulksten 11, kurā ikviens interesents varēs uzzināt par jaunākajiem pētījumiem zemeņu audzēšanā. Turklāt seminārā īpaša loma būs atvēlēta arī dārza pākšaugiem. Semināru Pūres kultūras namā (Vārpas, Pūre, Pūres pagasts) organizē Dārzkopības institūts un Pūres Dārzkopības pētījumu centrs sadarbībā ar Pūres Dārzkopības izmēģinājumu staciju.

Audzētāji seminārā tiks iepazīstināti ar jaunākajām atziņām minēto kultūraugu audzēšanā un varēs apmeklēt izmēģinājumu laukus. Būs iespēja pārliecināties, kā ierīkot jauktos – zemeņu un pākšaugu – stādījumus un kādi ir ieguvumi no tā audzētājam. Pētījumi par dārza pākšaugiem un to iespējām audzēt jauktajos stādījumos ar citiem kultūraugiem Pūrē tiek veikti Eiropas Savienības projektā “Eurolegume”.

Tāpat arī būs iespēja klausīties audzētājiem nemainīgi būtiskās tēmas par kaitēkļu apkarošanu un slimību ierobežošanu, kā arī Dārzkopības institūta zinātnieku zemeņu audzēšanas tehnoloģiju, šķirņu pētījumiem un to rezultātiem Pūrē un Dobelē.

Līdzās Latvijas zinātnieku pieredzei seminārā ikviens arī būs laipni aicināts ieklausīties pasaules dārzkopju sasniegtajā: jaunumiem frigo (sasaldēto) zemeņu stādu audzēšanā firmā “Goossens Flevoplant” Holandē un atziņām no starptautiskā zemeņu simpozija Kanādā.

Zemeņu un dārza pākšaugu dienā piedalīsies lektori no Dārzkopības institūta, Pūres Dārzkopības pētījumu centra, Latvijas Augu aizsardzības pētījumu centra, “FieldScience”, SIA “Latvijas šķirnes sēklas” un citu uzņēmumu pārstāvji.

Semināra laikā būs aplūkojama zemeņu ogu izstāde un iespējama to degustācija. Pēc teorētiskajiem ziņojumiem plānota izmēģinājumu lauku apskate.

Detalizētu informāciju par Zemeņu un dārza pākšaugu dienu var iegūt, zvanot pa tālruni 63191122.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas