Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāki satraukušies, ka pamatskolu beidzējiem pārtraukta astoņu latu pabalsta izmaksa 3

No jūlija ir pārtraukta astoņu latu ģimenes valsts pabalsta izmaksa par skolēniem, kuri ir pabeiguši 9.klasi, lai noskaidrotu, vai viņi turpinās mācības, aģentūru LETA informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) preses sekretāre Iveta Daine. Lai arī šāda situācija veidojas katru gadu, tas radījis daudzu vecāku satraukumu, jo viņi nav zinājuši normatīvo aktu regulējumu.

Daine skaidroja, ka ģimenes valsts pabalstu maksā par katru ģimenē audzināmo bērnu no gada vecuma līdz 15 gadu vecumam. Ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācīties vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē un nesaņem stipendiju, tad pabalstu turpina maksāt līdz 19 gadu vecuma sasniegšanas dienai, ja jaunietis nav stājies laulībā.

Pabalsta izmaksu par bērniem, kuri turpina mācības, atsāks no oktobra, izmaksājot pabalstu arī par vasaras mēnešiem no 1.jūlija līdz 30.septembrim.

Ja skolēns rudenī tupinās mācīties un septembrī sāks mācības 10.klasē, tad šī informācija būs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā un tiks nodota VSAA, kas septembrī saņems elektronisku informāciju no ministrijas par bērniem, kas mācās vispārējās izglītības iestādē.

Pabalstu turpinās izmaksāt arī, ja bērns pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas turpinās mācīties profesionālās izglītības iestādē un nesaņems stipendiju. Arī šajā gadījumā IZM par mācību turpināšanu informēs VSAA. Daine norādīja, ka izņēmums ir tad, ja jaunietis sāks mācības profesionālās izglītības iestādē un saņems stipendiju - tādā gadījumā septembrī VSAA nodaļā būs jāiesniedz izziņa no skolas, lai saņemtu pabalstu par jūliju un augustu. Par turpmāko periodu pabalsts netiks izmaksāts.

Par skolēniem, kuri pabeidz 8.,10. vai 11.klasi, IZM sniedz informāciju par periodu līdz 31.augustam, līdz ar to pabalsta izmaksa turpinās arī par vasaras mēnešiem. Savukārt pabalstu pēc 12.klases absolvēšanas neatkarīgi no jaunieša vecuma pārtrauc izmaksāt no1.jūlija, jo jaunietis vairs neturpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē.

Šādu kārību nosaka Ministru kabineta "Noteikumi par ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību".

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Interesanti!!!

Valsts pabalstu pa vasaru nemaksās ļoti patīkami. Bet kad tauta kādu mēnesi nodokli nenomaksā,tā procentiņi aug.Tad lai valsts arī maksā parādu procentus.Tā jau kauns tādu pabalstu saņemt 8ls. par bērnu kur tas redzēts?Tūlīt būsim eiro zonā,pabalstus saņemam kā nabagi......

pirms 6 gadiem, 2013.07.10 20:51

olafs

Valsts, tad krietni ietaupīs uz bērnu pabalsta rēķina. Vismaz varēs uzcelt vēl vienu dienvidu tiltu,vai vismaz cienījamiem deputatiem pacelt algas. Jo kas gan varēs no saemas tribīnes varēs aicināt tautiešus mājās,vai mīļas sievietes dzemdējiet bērnus,jo nav,kas uztur pensonārus,proti, viņus...

pirms 6 gadiem, 2013.07.10 22:14

Mikus

Valsts pabalstu pa vasaru nemaksās ļoti patīkami. Bet kad tauta kādu mēnesi nodokli nenomaksā,tā procentiņi aug.Tad lai valsts arī maksā parādu procentus.Tā jau kauns tādu pabalstu saņemt 8ls. par bērnu kur tas redzēts?Tūlīt būsim eiro zonā,pabalstus saņemam kā nabagi.....
--------------------------------------------------
No jumta nokriti, ta ir visu laiku, ja pabeidz pamatskolu, elpo "svaigu" gaisu mazak.

pirms 6 gadiem, 2013.07.12 02:40

Latvijas ziņas