Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veicinās dzīves līmeņa uzlabošanu cilvēkiem ar invaliditāti 2

Valdība vakar apstiprināja Labklājības ministrijas izstrādāto Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanas pamatnostādnes 2014.–2020.gadam plānu. Tajā ir virkne aktivitāšu, lai sekmētu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā.

Lai to sasniegtu, aktivitātes paredzētas četros virzienos – izglītība, nodarbinātība, sociālās aizsardzības un sabiedrības izpratnes veidošana.

Atbilstoši iepriekš minētajiem rīcības virzieniem, plānā iekļauti konkrēti pasākumi. Piemēram, veicinot iekļaujošas izglītības principa ieviešanu, plānots sekmēt cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos visās izglītības pakāpēs un veidos atbilstoši viņu spējām. Līdzīgi izstrādās arī priekšlikumus par sociālās uzņēmējdarbības ieviešanas iespējām.

Paredzēts arī ieviest jaunu invaliditātes noteikšanas sistēmu, kas atbilst Starptautiskās funkcionēšanas, nespējas un veselības klasifikācijas kritērijiem. Tas nozīmē, ka invaliditāti noteiks ne tikai izvērtējot cilvēka veselības stāvokli, bet arī uzsverot paša cilvēka iesaisti novērtēšanas procesā.

Vienlaikus paplašinās asistenta pakalpojuma saņēmēju loku izglītības programmu apguvei, nosakot, ka pakalpojumu varēs saņemt arī cilvēki ar invaliditāti, kuri mācās augstākajās izglītības iestādēs.

Veicinās arī pieejamību plašsaziņas līdzekļos pārraidītajai informācijai cilvēkiem ar invaliditāti. Lai to īstenotu, palielinās LTV raidījumu un filmu subtitrēšanai un surdotulkošanai paredzēto apjomu, kā arī veidos raidījumus ar cilvēku ar invaliditāti piedalīšanos. Papildus veicinās ar vēlēšanām saistītās informācijas sniegšanu cilvēkiem ar invaliditāti pieejamā formātā.

Iepriekšminēto paredz valdībā apstiprinātais Pamatnostādņu Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanas pamatnostādnes 2014.–2020.gadam īstenošanas plāns 2014.gadam. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ludmila

Nepieciešams veidot darba vietas cilvēkiem ar invaliditāti, palīdzēt iekļauties darba tirgū, jo šai cilvēku sabiedrības daļai grūti iekļauties darba tirgū bez Valsts atbalsta, jo darba vietas šiem cilvēkiem vienkŗši niecīgi maz.

pirms 4 gadiem, 2014.09.04 13:56

Henrihs

vai ta cilvēkiem ar invalidati vajadzētu domāt pa darba tirgiem viņi jau tā ir pabērna lomā pac būdams invalids bieži saskaros ar nievājošu atieksmi diezgan sanāk braukt pilsētas autobusos ir daudz kārtīgu pieklājīgu šoferu bet ir daļakuri nekad neatņem sveicienu biļeti izsniedz ar neslēptu naidu nekad nepagaidīs lai pat smags invalids varētu apsēsties bet uzsāk braucienu strauji un uz aizrādījumu vēl izsaka nievājošas piezīmes ka visādi tur invalidi viņam nemācīšot kā jābrauc te domājams pie ētikas būtu jāpiestrādā gan Salkazanova gan Valtera kungiem

pirms 4 gadiem, 2014.09.06 07:33

Latvijas ziņas