Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl nedēļu var pieteikties erudīcijas konkursam «Fizmix Eksperiments»

Līdz 20. martam notiek 8. un 9. klašu skolēnu pieteikšanās «Latvenergo» koncerna konkursam «Fizmix Eksperiments», informē konkursa pārstāve Inga Cīrule. Šogad erudīcijas konkursā gaidāmi vairāki jaunumi. Viens no tiem ir ievērojami plašāks uzvarētāju loks un vēl nebijusi galvenā balva – nedēļu ilga atpūta vasaras nometnē, ko saņems sešas spēcīgākās komandas, pa vienai no katra Latvijas reģiona.

Vēl viens būtisks jauninājums ir konkursa nosaukumus – līdz šim tas bija pazīstams kā «Eksperiments», bet 2016./2017. mācību gadā konkurss apvienots ar otru «Latvenergo» izglītības iniciatīvu – fizikas mācību portālu «Fizmix» un turpmāk tiks dēvēts par «Fizmix Eksperimentu». Tāpat gaidāmas jaunas vēsmas konkursa norisē – katru gadu dalībnieku sniegums kļūst arvien līdzīgāks un konkurence arvien sīvāka. Tāpēc šoreiz demonstrēt savas prasmes klātienes kārtā būs iespēja divreiz lielākam komandu skaitam nekā līdz šim jeb desmit komandām no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Zemgales, Latgales, Vidzemes un Rīgas reģiona –, kā arī Rīgas pilsētas, informē organizatori.

««Fizmix Eksperimentā» aicināti piedalīties visi pamatskolas klašu skolēni, ne tikai tie, kuriem interesē fizika un matemātika! Pagājušā gada konkursa dalībnieki spoži demonstrēja, ka veiksmīgi sacensties fizikas disciplīnā var arī jaunieši, kuri ir teicamnieki sportā, angļu valodā, ķīmijā, bioloģijā, ģeogrāfijā, vizuālajā mākslā un mūzikā,» stāsta AS «Latvenergo» galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Lai piedalītos konkursā, ir jāizveido komanda, kurā ir pieci 8. un/vai 9. klases skolēni, kā arī viens skolotājs konsultants, un jāreģistrējas konkursa portālā www.fizmix.lv/eksperiments. No 21. marta līdz 12. aprīlim notiks atlases kārtas neklātienē, kur komandām būs jāveic aizraujoši fizikas eksperimenti, kas nav atrodami nevienā mācību grāmatā. Savukārt no aprīļa beigām līdz maija vidum tiks organizētas sešas fināla spēles, pa vienai katram reģionam. Detalizēts konkursa nolikums pieejams ŠEIT.

Fizikas erudīcijas konkurss notiek jau 22. gadu, un tajā piedalījusies piektdaļa Latvijas pamatskolu. Konkursa «Fizmix Eksperimenta» mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas