Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības ministrs cer pakāpeniski virzīties uz visu recepšu medikamentu daļēju kompensāciju

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) cer pakāpeniski virzīties uz visu recepšu medikamentu daļēju kompensāciju, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Ar šādu ideju Belēvičš šodien nācis klajā Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēdē. Pēc viņa domām, tas ļautu ne tikai pacientiem saņemt nepieciešamās zāles, bet būtu arī pamudinājums doties pie ārsta veselības problēmu gadījumā, nevis nodarboties ar pašārstēšanos.Vienlaikus tas nozīmētu recepšu medikamentu cenu vienādošanos visās aptiekās, izskaužot nevajadzīgus un pacientiem ne vienmēr skaidrus mārketinga elementus. Veselības ministrs atzina, ka šādas sistēmas īstenošanas uzsākšana būtu iespējama līdz ar e-veselības projekta ieviešanu.

Tāpat Belēvičs norādīja, ka farmācijas jomā būtu pārvērtējams arī esošais zāļu kompensācijas sistēmas (KZS) veidošanas princips. Nākotnē būtu nepieciešams virzīties uz to, lai lēmums par medikamenta iekļaušanu KZS tiktu pieņemts, balstoties uz sarunu rezultātu, ko veidotu ražotāji, valsts pārstāvji un attiecīgās jomas speciālisti, pārliecināts bija ministrs.

Viņš skaidroja, ka lēmums par jaunu zāļu iekļaušanu tiktu pieņemts, izvērtējot labākā ārstēšanas rezultāta sasniegšanas iespējas, ņemot vērā ierobežotos finanšu līdzekļus.

Sanāksmes laikā tika pārrunāts arī jautājums par aptieku darbības un izvietojuma kritērijiem, kā arī šobrīd pastāvošo normatīvo aktu interpretēšanas problēmu. Veselības ministrs uzsvēra, ka izstrādātā Zāļu valsts aģentūras reorganizācija, farmaceitisko uzņēmumu uzraudzības funkcijas nododot Veselības inspekcijai, jautājumu atrisinās.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi par farmaceitiskās aprūpes uzlabošanu aptiekās, atbalsta mehānismiem mazajām aptiekām teritorijās ar mazu iedzīvotāju skaitu, zāļu reklāmu.

Veselības ministrs aicināja padomes pārstāvjus iesniegt savus priekšlikumus nepieciešamo normatīvo aktu izstrādei, kas būtu mērķēti uz medikamentu cenu pazemināšanu un zāļu pieejamības uzlabošanu iedzīvotājiem.

Foto: diena.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas