Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID: Daudzi ziedu tirgotāji neizsniedz čekus vai vispār neizmanto kases aparātus 9

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu inspektori, veicot pārbaudes ziedu tirdzniecības vietās, konstatējuši, ka daudzkārt netiek reģistrēti ieņēmumi, netiek izsniegti darījumu apliecinoši dokumenti un netiek ievērota preču uzskaites, preču pavadzīmju un pavaddokumentu aprites kārtība, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja VID pārstāvji.

Pagājušajā nedēļā VID nodokļu inspektori veica 49 tematiskās pārbaudes gan ziedu vairumtirdzniecības, gan mazumtirdzniecības vietās Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Madonā, Daugavpilī un Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai tirdzniecībā esošajiem ziediem ir izcelsmes dokumenti, vai ieņēmumi tiek reģistrēti un tiek izsniegti samaksu apliecinoši dokumenti. Tāpat tika pievērsta uzmanība, vai ar nodarbinātajiem ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības.

Kopumā pārbaudēs tika konstatēts, ka 46 no 49 pārbaudītajiem nodokļu maksātājiem neievēro tirdzniecības noteikumus.

Tematisko pārbaužu laikā VID inspektori visbiežāk konstatēja, ka netiek ievēroti elektronisko kases aparātu lietošanas noteikumi (29 gadījumos), netiek reģistrēti ienākumi un netiek izsniegti darījumu apliecinoši dokumenti (13 gadījumos), kā arī netiek ievērota preču uzskaites, preču pavadzīmju un pavaddokumentu aprites kārtība (120 gadījumos). Trijos gadījumos ziedu tirdzniecības vietā netika uzrādīts darba līgums ar nodarbinātajām personām, kā arī nebija iesniegtas ziņas VID par nodarbinātajām personām.

VID atgādina, ka viens no būtiskākajiem faktoriem, kas palielina ēnu ekonomiku, ir "aplokšņu algas". Minētie pārkāpumi liecina par negodprātīgu komersantu centieniem izvairīties no nodokļu nomaksas, tādējādi ne tikai samazinot valsts budžeta ieņēmumus, bet arī liedzot darbiniekam valsts noteiktās sociālās garantijas.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir sāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par iespējamiem nodokļu nemaksāšanas gadījumiem, VID aicina iedzīvotājus par to ziņot, rakstot vai arī zvanot pa anonīmo diennakts bezmaksas uzticības tālruni 80009070.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Ziņas

Derētu ieviest kārtību autoservisos........

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 13:59

paziņas

Autofanā čekus ar mazu pauzīti dod. Lai te īsāka saruna, maksāju ar karti un viss OK.

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 15:36

ciešanas

Derētu iegriezties VID-am arī frizētavās. Vismaz manējā čeki netiek izsniegti gadiem, bet tos lūdzot, uztaisa "cietēja skatu" un izskan "vai TIEŠĀM jums to vajag?" Arī pārējo ģimenes locekļu frizētavās čekus neizsniedz.
Uzskatu, ja gribētu, tad VID-s varētu šitā iekasēt vēl nesliktu budžeta daļu.

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 15:34

koma

nabdziņs, kam tu tos čekus nes atskaitīties, pamēģini uz pārskaitījuma. būtu intersanti ''izrakstiet man rēķinu par matu griezumu, kāda jums banka dnb, ar pēcapmaksu derēs? '' ā varbūt uz toaletes papīru ekonomē, tad kvīts būs ''samij raz'' lielāks laukums.

pirms 5 gadiem, 2014.03.16 09:46

zinis

Tie ziedu audzētāji, kas audzē paši knapi savelk galus un pārsvarā strādā lai izvilktu savu dzīvību. Toties tie, kas iepērk un pārdod peļņa ir laba .

pirms 5 gadiem, 2014.03.13 16:01

Kristaps

Ko nu piesejāties večiņām? Labāk pārbaudiet Raiņa 17! Tur neizsniedz ne čekus, ne arī kases dokumenti ir kārtībā. Domaju, ka pat tāda kases aparata tur nav.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 07:04

to vid

neviens normāls cilvēks vidam neko nezinos. Ziņo tikai STUKAČI,

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 07:09

barts simpsons

A vot nesaprotu mūsu "uzņēmējus". Visus cilvēkam nepieciešamos izdevumus, izņemot rijamo, jebkurš grāmatvedis var norakstīt kā attaisnotos izdevumus. Līdz ar to nav jēga nedot čekus. Bet ēšanai pietiks vienalga, jo jebkurā gadījumā ir pietiekami daudz klientu, kas principā atsakas no čekiem. Es pat bieži piespiežu maksāt ar pārskaitījumu, lai izbēgtu no strīda, ka man izdevīgāk būs, ja es čeku nedošu. Tas pārdomām.

pirms 5 gadiem, 2014.03.14 10:03

Resnais

Labāk bez čeka un lētāk.. Man tas papīrs nav vajadzīgs un valsts tāpat ir bagāta, ja var apsargiem Q7 pirkt.

pirms 5 gadiem, 2014.03.16 09:36

Latvijas ziņas