Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vides eksperta uzdevums – konstatēt aizsargājamus biotopus (FOTO)

Dace Kroģere ikdienā nostaigātos soļus neskaita, jo to būtu tik daudz. Viņa ir vides eksperte akciju sabiedrībā «Latvijas valsts meži» (LVM), kuras pārziņā ir teritorijas gan Zemgales, gan Ziemeļkurzemes mežsaimniecībās. Galvenais vides ekspertes uzdevums ir šajos mežos savlaicīgi konstatēt Latvijas un Eiropas aizsargājamos biotopus, pirms tie tiek nocirsti.

Vides eksperta amats LVM ieviests aptuveni pirms trīs gadiem, un šajā laika periodā speciālisti Latvijas mežos izvērtējuši biotopus 10 000 hektāru platībā. Iegūtā informācija tiek iekļauta LVM izveidotajā datu bāzē, kas, pēc D.Kroģeres stāstītā, nu jau uzskatāma par lielāko un precīzāko mūsu valstī. Līdzīga un konkurētspējīga biotopu datu bāze vēl ir Dabas aizsardzības pārvaldes pārziņā, bet tajā galvenokārt iekļauta informācija par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, savukārt LVM izvērtēšanas darbu veic saimnieciskajos mežos, par kuriem neviena cita institūcija šādu informāciju nefiksē.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 19.marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas