Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolu absolventi saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus, kur vērtējums izteikts procentos 5

Visaugstākie rezultāti Jelgavas novada absolventiem ir latviešu valodas eksāmenā, kur trīs skolas uzrādījušas labākus rezultātus nekā vidēji valstī (52,71 procenti) – Līvbērzes vidusskolai 63,8, Kalnciema vidusskolai 60,3, bet Elejas vidusskolai 58,9 procenti. Labi rezultāti arī Latvijas un pasaules vēstures eksāmenā, kur augstāki par valsts vidējiem rezultātiem ir Elejas vidusskolā, Kalnciema pagasta vidusskolā un Jelgavas novada Neklātienes vidusskolā.

«Rezultāti nemaz nav tik labi. Piemēram, matemātikā cerēju nopelnīt vismaz 90 procentu, bet iegāza trešā daļa, un kopā sanāca tikai 83. Taču nākotnes izvēli tas neietekmē – jau augustā dodos uz Dāniju,» pirmās emocijas pēc centralizēto eksāmenu rezultātu saņemšanas atklāj Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas viens no labākajiem absolventiem Edgars Obodņikovs. Kopumā valstī vislielākās grūtības tradicionāli sagādājusi matemātika un vēsture.

«No visām trim 12. klasēm centralizētajos eksāmenos vislabāk veicies «komerčiem», kuru vidējais vērtējums ir virs 70 procentiem. Vairāk nekā 90 procentu kādā no eksāmeniem saņēmuši deviņi skolēni, bet trīsdesmit sešiem bija virs 80 procentiem. Aprēķinot vidējo, sešiem bija virs 80, bet 14 audzēkņiem virs 70 procentiem,» par 72 «spīdoliešu», no kuriem neviens eksāmenos neizkrita, veikumu gandarīta ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse. 

Direktore īpaši uzteic Alīnu Sivicku, kura, vienā gadā apgūstot 11. un 12. klases vielu, angļu valodā saņēma 94, latviešu valodā 92, bet matemātikā 68 procentu vērtējumu. No Alīnas īpaši neatpaliek Edgars Obodņikovs, kuram matemātikas eksāmenu izdevās nokārtot par 83, latviešu valodu – 81, bet angļu valodu – 88 procentiem. 

Visu rakstu lasiet otrdienas, 1. jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Digna

Vai platmale (hūte) ir obligāta, saņemot centralizēto eksāmenu sertifikātu? Tas laikam norāda uz zināmu brieduma pakāpi

pirms 5 gadiem, 2014.07.01 10:17

pilnīgi neitrāli

ko piekasies jauniešiem?! Kurš tad te nu būtu baigi sapucējies? Parasta diena, - viss aiz muguras, - eksāmeni, izlaidums. Ko nepiekasies meitenēm šortos? Tad jau katram var piesieties tādā garā.

pirms 5 gadiem, 2014.07.01 19:38

jācer

ka Alīnai un Edgaram nebija iebildumu, ka viņu eksāmenu rezultātus publisko

pirms 5 gadiem, 2014.07.01 11:27

inspectors

Tā ir žīdu tradicija - cepure, peisi & sertifikāts.

pirms 5 gadiem, 2014.07.01 14:14

Latvijas ziņas