Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD pastiprināti pārbaudīs daudzdzīvokļu ēkas 3

Saistībā ar Londonā notikušo ugunsgrēku daudzstāvu dzīvojamā mājā, kā arī ņemot vērā to, ka Latvijā liela daļa ugunsgrēku izceļas tieši daudzdzīvokļu mājās, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izlases kārtībā organizēs ugunsdrošības pārbaudes tajās, informē VUGD pārstāve Inta Šaboha.

Ik gadu vidēji ap 1400 ugunsgrēku izceļas tieši daudzdzīvokļu ēkās un dzīvokļos, kur visbiežāk degšana konstatēta virtuvēs, dzīvojamās telpās vai guļamistabās, ēku kāpņu telpās, kā arī dūmvados vai atkritumu tvertnēs. VUGD atgādina, ka dzīvojamo māju īpašniekiem ir ne tikai jārūpējas par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par to, lai koplietošanas telpās esošās ugunsaizsardzības sistēmas būtu darba kārtībā.

Lai pārbaudītu ugunsdrošības prasību ievērošanu daudzdzīvokļu mājās, kā arī ņemot vērā traģisko ugunsgrēku Londonā un Latvijā notikušos ugunsgrēkus daudzstāvu mājās, VUGD izlases kārtībā visā Latvijā līdz šā gada 15. septembrim veiks ugunsdrošības pārbaudes. Rīgā tiks pārbaudītas 12 stāvu un augstākas ēkas, bet pārējās republikas pilsētās (Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī) – sešu un vairāk stāvu ēkas. Savukārt novados izlases kārtībā ugunsdrošības pārbaudes tiks veiktas trīs un vairāk stāvu ēkās.

Ugunsdrošības pārbaužu laikā izlases kārtībā tiks apzinātas tās daudzdzīvokļu mājas, kurām veikta siltināšana. Tāpat ugunsdrošības pārbaužu laikā tiks pievērsta uzmanība tam, vai iedzīvotāji ir iepazīstināti ar daudzdzīvokļu māju ugunsdrošības instrukciju, un ēkas ugunsaizsardzības sistēmu darbspējai un evakuācijas ceļu atbilstībai. Piemēram, tiks pārbaudīts, vai gaiteņos un kāpņu telpās nav novietoti materiāli un priekšmeti, vai durvis uz kāpņu telpām ir brīvi atveramas un ir aprīkotas ar pašaizvēršanas mehānismiem.

VUGD aicina dzīvojamo māju pārvaldniekus brīvprātīgi pieteikt ugunsdrošības pārbaužu veikšanu to apsaimniekošanā esošās daudzdzīvokļu mājas. Informāciju par ugunsdrošības pārbaudēm var nosūtīt attiecīgajā teritorijā esošajai VUGD struktūrvienībai vai arī VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldei uz e-pastu uup@vugd.gov.lv.


Foto: energoefektivakaeka.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Santehniķis Koļa

Kā būs ar tām mājām kur tika siltinātas ar putupastu,celtnieku pašdarbnieku dēļ,lai ieekonomētu naudiņu,izmanija projektu,laikam jauks nost

pirms 2 gadiem, 2017.06.29 13:49

pieredze

zināms jau kādas šīs pārbaudes ir. VUGD uzraksta aktu, apsaimniekotāji pārkāpumus nenovērš, VUGD uzliek sodu, kuru apsaimniekotājs pa kluso atskaita no mājas uzkrājuma. Rezultātā cieš tikai iedzīvotāji. Ja sodu apsaimniekotājs maksātu no savas peļņas/kabatas, tad tām pārbaudēm būtu jēga.

pirms 2 gadiem, 2017.06.29 19:43

Latvijas ziņas