Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VVD aprēķini: Pērn vislielāko kaitējumu dabas resursiem nodarījuši maluzvejnieki

Pagājušā gada laikā dabas resursiem vislielākos zaudējumus nodarījuši malu zvejnieki, liecina Valsts vides dienesta (VVD) statistika par darbu pagājušajā gadā.

VVD pagājušajā gadā pieņēmis lēmumus par videi nodarīto zaudējumu 63 341 lata jeb 90 126 eiro apmērā, liecina VVD apkopotā statistika par darbu 2013.gadā.

Vislielākos zaudējumus videi nodarījuši maluzvejnieki - par zivju resursiem nodarītajiem zaudējumiem ir pieņemti kopumā 125 lēmumi un kopējā summa bija 73 107 eiro. Visvairāk šādi lēmumi bija septembrī - 26 lēmumi un aprēķināti zaudējumi 20 422 eiro apmērā.

Pagājušā gada laikā VVD inspektori kopumā ir izņēmuši 6661 nelikumīgi ievietotu zvejas rīku, bet konfiscējuši 5920 zvejas rīkus. Konfiscēti 997 kilogrami zivju.

Par dabas pieminekļiem nodarīto kaitējumu ir pieņemts viens lēmums, taču nodarītais zaudējums mērāms 15 651 eiro apmērā. Šāds lēmums pieņemts pērn oktobrī. Arī par dabas resursu izmantošanu ir pieņemts viens lēmums, un nodarītā zaudējuma apmērs bijis 1367 eiro. Lēmums pieņemts pagājušā gada novembrī.

Zaudējumus par videi nodarīto kaitējumu vēl aprēķina arī par sugu un biotopu iznīcināšanu un par vidē palikušo piesārņojumu. Taču par šiem gadījumiem VVD pagājušā gada laikā nav pieņēmis nevienu lēmumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas