Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Zaļā punkta» jaunajā mājas lapā izsludināts konkurss skolēniem

AS „Latvijas Zaļais punkts” jaunās mājas lapas – www.zalais.lv – galvenais mērķis ir saprotamā veidā sabiedrībai skaidrot, kāpēc jāšķiro atkritumi. Veidojot mājas lapu, tika padomāts par ērtu un pārskatāmi izvietotu saturu, kā arī liels uzsvars likts uz to – kā ikvienam, sākot ar uzņēmēju un beidzot ar skolēnu, skaidrot videi draudzīga dzīvesveida principus, informē uzņēmuma pārstāve Dace Jansone.

Lai iepazīstinātu ar jauno mājas lapu un veicinātu skolēnu izglītošanu par atkritumu šķirošanu, AS „Latvijas Zaļais punkts” rīko konkursu skolēniem un skolotājiem „Sāc jauno mācību gadu „zaļi”!”. Pareizi atbildot uz jautājumiem, kas saistīti ar atkritumu šķirošanu, skolēni balvā varēs iegūt Premium plus karti 50 eiro vērtībā, bet skolotāji savai klasei varēs laimēt apmaksātu ekskursiju uz PET pudeļu pārstrādes rūpnīcu AS "PET Baltija" Jelgavā un veikala RIMI dāvanu karti 50 eiro vērtībā. Plašāka informācija un konkursa noteikumi pieejami www.zalais.lv Jaunumu/ konkursu sadaļā.

Kaspars Zakulis, AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors: „Radīt jaunu mājas lapu, kurā pieejama informācija ikvienam Latvijas iedzīvotājam un izskaidrots, kāpēc šķirošana ir svarīga, mūsu komandai bija liels izaicinājums, jo ikdienā sadarbojamies ar dažādām mērķgrupām – skolēniem un skolotājiem, grāmatvežiem, uzņēmējiem un ikvienu izdzīvotāju, kurš vēlas dzīvot videi draudzīgi un uzzināt par atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Jaunā mājas lapa sniegs atbildes uz jautājumiem par to, kā dzīvot videi draudzīgi un atbildīgi, un galvenais no šiem jautājumiem - “Kāpēc šķirot?”. Šķirojot sadzīves atkritumus, mēs samazinām kopējo poligonos apglabājamo atkritumu daudzumu, kas citādi bezjēdzīgi nogulst atkritumu poligonā uz mūžīgiem laikiem. Tie ir izmesti resursi, kas sašķiroti un pārstrādāti būtu turpinājuši savu dzīvi. Mums priekšā vēl ir daudz izaicinājumu, lai katram būtu ērta un pieejama iespēja ikdienā šķirot atkritumus.” 

Ingus Augstkalns, jaunās mājas lapas www.zalais.lv veidotāju SIA „Cube Aģentūra” vadītājs: „Runājot ar mājas lapas mērķauditoriju sapratām, ka galvenās lietas, kas interesē lietotāju lielajā šķirošanas informācijas apjomā, ir - kur, kā un kāpēc šķirot. Uz šiem jautājumiem atbildējām ar lapas struktūras, satura prioritizēšanas un informācijas sakārtošanas palīdzību. Tā kā mērķauditorija ir ļoti plaša, tad galvenais uzdevums bija to sasniegt mūsdienīgā veidā. Kopš 2015.gada sākuma par 18% pieaudzis to lietotāju skaits, kas internetu pārlūko no mobilajiem telefoniem un par 13 % palielinājies auditorijas apjoms arī no planšetdatoriem. Šie skaitļi turpina augt.  Lapas dizains ir lietotājam draudzīgs un ļauj šo informāciju kvalitatīvi uztvert datoru, planšetdatoru un telefonu ekrānos.”

Mājas lapā ir pieejama informācija latviešu, krievu un angļu valodās. Ikviens interesents tajā var atrast noderīgu informāciju par to, ko un kā pareizi šķirot, sameklēt savai dzīvesvietai tuvāko atkritumu šķirošanas punktu, tāpat mājas lapā ir pieejami informatīvie materiāli, infografikas un video par dažādu atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Savukārt uzņēmumu grāmatvežiem mājas lapa ir būtisks darba instruments un uzziņas avots par dažādiem ar dabas resursu nodokļa nomaksu saistītiem jautājumiem.

Ilustrācija: zalais.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas