Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē aptaujā ceļotājus par tūrisma pakalpojumu kvalitāti un pieejamību

Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācija sadarbībā ar vietējo pašvaldību speciālistiem sākusi Latvijas un ārzemju ceļotāju aptauju par tūrisma produktu un pakalpojumu kvalitāti, to pieejamību visu 22 pašvaldību teritorijā. Reģionā ietilpst divas lielās pilsētas – Jelgava un Jēkabpils, arī Aizkraukles, Auces, Bauskas, Dobeles, Iecavas, Jelgavas, Kokneses, Krustpils, Ozolnieku, Pļaviņu, Rundāles, Skrīveru, Vecumnieku un Tērvetes novads, kā arī Sēlijai raksturīgais Aknīstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novads. 

Aptauju zemgalieši organizē ar mērķi novērtēt pieejamos tūrisma maršrutus, pakalpojumu sniedzēju darba kvalitāti un jauninājumus, kā arī Zemgales apceļotāju portretu, vēlmes un ieradumus. Aptaujā, kas ilgs līdz tūrisma sezonas nogalei – 15.oktobrim, iegūtos rezultātus un secinājumus organizatori apkopos gadskārtējā Zemgales Reģionālajā tūrisma konferencē, izmantos jaunu reģionālu tūrisma maršrutu un projektu izveidē. Tāpat iegūtie dati būs noderīgi darbā pie reģiona Attīstības programmas līdz 2020.gadam izstrādes, kas ir jau sākusies un turpināsies līdz vēlam rudenim, informē plānošanas reģiona administrācijas pārstāvis Juris Kālis.

Tā kā jaunā tūrisma sezona ir pašā plaukumā un daudzi ceļotāji jau paguvuši viesoties Zemgales populārākajos un mazāk zināmajos tūrisma objektos, piedalīties vairāku novadu svētkos ar plašu kultūras programmu, izbaudīt teātra un kino mūzikas burvību Dobeles ceriņu dārzā, piedzīvot emocionālus Līgo svētkus Krustpils salā Jēkabpilī, būt aculieciniekiem fantastisku smilšu skulptūru parādei Jelgavā, piedalīties ZPR rīkotajā velobraucienā pa Jelgavas, Dobeles un Tērvetes apkaimi, respondentiem atbildēt uz aptaujas anketas 10 jautājumiem nebūs grūti. Tāpat aptaujas organizētāji uz atsaucību cer arī no vēl gaidāmo Zemgales lielāko pasākumu dalībniekiem, kuri plāno apmeklēt Dārza svētkus Rundāles pilī, gadskārtējos Zemgaļu svētkus Tērvetē, Piena, maizes un medus svētkus Jelgavā, Senās mūzikas festivālu Rundālē, Kantri mūzikas festivālu Bauskā, Kanapenes gadatirgu Skaistkalnē un vietējo mājražotāju labumu zaļos tirdziņus Pļaviņās, Rundālē un Viesītē.

Aptaujas anketas pirmajā daļā ietverti jautājumi, kas palīdzēs noskaidrot Zemgales apceļotāju vecumu, izglītības līmeni, dzīvesvietu, ceļojuma mērķi, ceļošanas veidu un uzturēšanās ilgumu reģionā. Savukārt anketas otrajā daļā ietvertie jautājumi vērsti uz informācijas ieguves, saņemto pakalpojumu un to kvalitātes, Zemgalei raksturīgāko apskates objektu, populārāko kultūras un atpūtas pasākumu novērtējumu. Anketas beigu daļā reģiona attīstības plānotāji no pašmāju un svešzemju tūristiem vēlas sagaidīt pavisam konkrētus priekšlikumus par tūrisma nozares pilnveidošanas iespējām Zemgalē. Aptaujas anketa drukātā un elektroniskā formātā ir pieejama ikvienā Zemgales Tūrisma informācijas centrā vai punktā, lielākajos apskates objektos, kā arī ZPR interneta vietnes www.zemgale.lv sadaļā «Tūrisms».

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas