Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē ierobežo sezonālos kravas autopārvadājumus

Netipiski siltā laika dēļ pavasara šķīdonis šogad ietekmē autosatiksmi ievērojami agrāk nekā parasti, līdz ar to uz atsevišķiem valsts reģionālajiem un daudziem vietējiem grants ceļiem Zemgalē un Latgalē jau ir ieviesti sezonālie satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam, bet pārējā valsts teritorijā tos paredzēts masveidā ieviest nākamnedēļ.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Latvijas Valsts ceļi", pavasarī, ceļa pamatnei nevienmērīgi atkūstot un pārmitrinoties, ceļu nestspēja samazinās, īpaši ietekmējot sliktā stāvoklī esošos lauku ceļus. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu un nodrošinātu to lietojamību, lielā daļā valsts vietējo un uz dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Pārsvarā tajos tiek ierobežota transportlīdzekļu pilnā masa (lielākoties desmit tonnas), uzstādot ceļa zīmes. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īstenojot arī citās valstīs ar Latvijai līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Minētie satiksmes ierobežojumi neattiecas uz valsts galveno un svarīgāko reģionālo autoceļu maršrutiem, neietekmējot kravu tranzīta un apjomīgākos iekšzemes autopārvadājumus. Sezonālie satiksmes ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos, skarot vairāk nekā 10 000 kilometru valsts autoceļu. Arī pašvaldības savā pārziņā esošajos autoceļos rīkojas līdzīgi.

Sezonālos satiksmes ierobežojumus konkrētajā ceļa posmā ievieš un atceļ individuāli, izvērtējot ceļa faktisko stāvokli un iespējamos bojājumus. Aktuālais saraksts ar ieviestiem vai plānotajiem ierobežojumiem ir pieejams "Latvijas Valsts ceļu" mājaslapā.

Nekādas īpašās atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē "Latvijas Valsts ceļu" nodaļas sadarbībā ar Valsts policiju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas