Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē nostrādā visas sirēnas 1

Pēc civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaudes, vakar pulksten 14 vienlaikus iedarbinot sirēnas visā Latvijā, konstatēts, ka no 162 pārbaudītajām sirēnām darbojas 156, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Pārbaudes laikā tika ieslēgtas 162 no 164 Latvijā esošajām civilās aizsardzības trauksmes sirēnām. Netika pārbaudītas divas sirēnas, kas šobrīd ir demontētas pirms pārvietošanas. Sirēnas tika iedarbinātas manuāli no akumulatoriem, lai pārbaudītu, kā tās strādā gadījumos, ja nav strāvas padeves. No pārbaudītajām 162 sirēnām tika iedarbinātas 156.

Rīgā un Rīgas reģionā no 54 pārbaudītajām sirēnām bez traucējumiem nostrādāja 51, Kurzemē no pārbaudītajām 29 sirēnām darbojās 27, Zemgalē no pārbaudītajām 22 un Latgalē no pārbaudītajām 29 sirēnām iedarbojās visas, savukārt Vidzemē no 28 sirēnām nostrādāja 27.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē šā gada maijā no 164 sirēnām tika iedarbināta 161, no tām bez traucējumiem un bojājumiem iedarbojās 152.

Vakar VUGD 112 zvanu centri saņēma 23 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija zinājuši par trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu pa operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju apmeklējumu dzīvesvietā un tamlīdzīgi.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumiem Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība”, trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

anna

Meiju ceļā kaut kā nevarēja dzirdēt! Laikam vējš vainīgs.

pirms gada, 2017.12.02 15:43

Latvijas ziņas