Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē vīriešiem veiks bezmaksas prostatas veselības pārbaudes

3. februārī, viesojoties Zemgalē, Latvijas Urologu asociācijas speciālisti turpinās 2014. gadā uzsāktās reģionālās izbraukuma konsultācijas. Speciālistu izbraukumi tiek organizēti ciešā sadarbībā ar Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju, MFD veselības grupu un SIA „Arbor Medical Korporācija”, un to  laikā vīriešiem būs iespēja bez maksas saņemt urologu konsultācijas, kā arī veikt prostatas veselībai nozīmīgus izmeklējumus. 

Skarbā statistika rāda, ka Latvijas vīrieši turpina mirt no slimībām, kuras mūsdienu medicīnas iespējas ļauj sekmīgi ārstēt. 2013. gadā Latvijā ar prostatas vēzi miruši 368 vīrieši, savukārt tas diagnosticēts 814 jauniem pacientiem. Vairāk nekā puse 2013. gadā konstatēto uroloģisko saslimšanu gadījumu fiksēti Latvijas reģionos, Zemgalē pērn diagnosticēti 92 jauni pacienti. 

„Statistika un ārstu pieredze liecina, ka pārāk daudziem vīriešiem Latvijā regulāras analīzes un ārsta apmeklējumi izpaliek. Lai prostatas vēzi atklātu laikus, no 50 gadu vecuma jebkuram vīrietim regulāri jādodas pie urologa uz pārbaudēm, tādēļ ārstniecības iestāžu un profesionāļu pieejamībai reģionos ir īpaši liela nozīme. Urologi plašākā skaitā ir pieejami Rīgā, Liepājā un Valmierā, bet visur citur praktizē viens urologs vai arī neviens. Tāpat arī ne visi pacienti var materiāli atļauties apmaksāt visus izmeklēšanas izdevumus, arī – ceļa izdevumus,” atzīst urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters. 

Saņemt bezmaksas urologa konsultācijas būs iespējams 3. februārī no plkst.13 Dr.Ineses Lejnieces ģimenes ārsta praksē Pļaviņās, 17. februārī sākot no plkst.11 Suntažos Dr. Andīnas Rences ģimenes ārsta praksē, kā arī 27. februārī no plkst.11 Dr. Ingas Apeinānes praksē Neretā. Turklāt Neretā viesosies arī MFD veselības grupas plaša spektra izmeklējumu buss (maksas pakalpojums). Visos speciālistu izbraukumos Zemgalē būs iespējams veikt arī bezmaksas vēdera dobuma sonogrāfiju, ja pēc ārsta ieskatiem tā būs nepieciešama.

Pacientus Zemgalē konsultēs urologi Atis Karulis un Egita Deine.

"Kādi iemesli ir tam, ka vīrieši nedodas pie urologa? Viņi ir nepacietīgi un negrib gaidīt rindā. Cer, ka sūdzības pāries tāpat. Daudzi nevēlas tērēt trūcīgo ģimenes budžetu savām vajadzībām. Citi tik daudz strādā, ka neatrod laiku, lai konsultētos ar ārstu. Ja vīrietis ir vientuļš, viņu neapciemo bērni un mazbērni, motivācija rūpēties par savu veselību ir pavisam zema. Protams, sava nozīme ir arī urologu trūkumam, kas ir nopietna problēma Latvijas reģionos,” stāsta urologs Atis Karulis.

Reģionālās vizītes turpināsies visu 2015. gadu, tādēļ ikviens, kurš vēlētos saņemt speciālista konsultāciju, var vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš sazināsies ar reģionālo izbraukumu konsultāciju koordinatoriem un iespēju robežās nodrošinās urologa vizīti arī citās Latvijas pilsētas. 

Speciālistu izbraukumi iespējami pateicoties MFD Veselības grupas atbalstam, kas nodrošina transportu un medicīniskās izmeklēšanas, kā arī SIA „Arbor Medical Korporācija”, kas šo iespēju Latvijas reģionu vīriešiem saņemt bezmaksas diagnostiku atbalsta, nodrošinot portatīvo sonogrāfijas aparātu. 

Par MFD Veselības grupu
MFD Veselības grupa uzsāka savu darbību vairāk kā pirms 50 gadiem kā ambulatora veselības aprūpes iestāde. Uz šo brīdi MFD ir viena no lielākajām daudzprofila veselības aprūpes iestādēm, kas sniedz plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus vairāk kā 350 000 pacientu dažādās vietās Rīgā un Latvijā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un izcilo ārstu pieredzi, MFD pamatmērķis ir rūpēties par iedzīvotāju veselību, nodrošinot savlaicīgu slimību profilaksi, kā arī sniedzot efektīvus diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumus.

MFD Veselības grupu pārstāv mūsdienīgi veselības aprūpes centri un doktorāti: Veselības centrs „Pārdaugava”,  „Iļģuciems”,  „Dziedniecība” un „Možums-1”,  plašs doktorātu tīkls, kardiocentri, laboratorija, diagnostikas nodaļas, sieviešu veselības centri „Vita”, zobārstniecības klīnikas „ASTRA dent” un „Nova Dent”. MFD lepojas ar modernu medicīnisko aprīkojumu un vairāk kā 700 darbinieku lielu kolektīvu. 

Par „Arbor Medical Korporāciju”
„Arbor Medical Korporācija” ir Latvijas uzņēmums, kas  ieņēmis stabilu un nozīmīgu vietu Latvijas veselības nozares attīstībā un ar kura palīdzību  Latvijas medicīnas iestādes un ārstu prakses tiek nodrošinātas ar  jaunāko tehnoloģiju, modernu, augstākās kvalitātes diagnostikas un citu medicīnas aparatūru. Uzņēmums ne tikai piegādā veselības aprūpes uzņēmumiem pārbaudītu medicīnas tehniku, bet arī nodrošina drošu un kvalitatīvu piegādātās tehnikas servisu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas