Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales lielāko teritoriju būvvaldēs dominē arhitekti un būvinženieri 4

Zemgales lielāko teritoriju pašvaldību būvvaldēs starp to dalībniekiem pārsvarā ir cilvēki ar arhitekta un būvinženiera izglītību, aģentūra LETA uzzināja, aptaujājot vairāku pašvaldību būvvaldes.

Jelgavas pilsētas pašvaldības būvvaldes vadītāja un galvenā arhitekte Inita Dzalbe aģentūru LETA informēja, ka Jelgavas pilsētas būvvaldē pavisam strādā 12 cilvēki un visi ir ar augstāko izglītību savā jomā.

Būvvaldes vadītājai ir arhitekta sertifikāts, un arhitektūras un pilsētvides sektors būvvaldē ir četru cilvēku sastāvā. Līdztekus vadītājai tajā darbojas arhitekts - eksperts ar arhitekta izglītību un sertifikātu, arhitekta palīgs, kas pēc izglītības ir ainavu arhitekts, un ainavu arhitekts ar attiecīgo izglītību.

Galvenā mākslinieka vakance būvvaldē patlaban ir brīva. Būvvaldes būvinspekcijā darbojas trīs cilvēki, kuriem visiem ir būvinženiera izglītība. Būvinspekcijas vadītājam un vēl vienam būvinspektoram ir arī būvprakses sertifikāts, un viņi ir būvinspektoru reģistrā.

Vēl Jelgavas būvvaldē ir komunikāciju sektora vadītājs, kurš ir būvinženieris (arī būvinspektoru reģistrā), komunikāciju inženieris, galvenais ģeodēzists, kartogrāfs un ģeogrāfiskā informācijas sistēmas (ĢIS) speciālists - viņi visi ir diplomēti savas nozares speciālisti, informēja Dzalbe.

Jelgavas novada pašvaldības būvvaldes lietvede Evija Ērkšķe aģentūru LETA informēja, ka Jelgavas novada būvvaldē pavisam darbojas četri cilvēki. Tās vadītājs ir būvinspektors Andris Ziemelis ar būvinženiera izglītību, vēl ir arhitekts un ģeoinformātikas inženieris, kas ir attiecīgi diplomēti savas jomas speciālisti, bet pašai lietvedei esot gan inženiera, gan jurista izglītība.

Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna informēja, ka pavisam būvvaldē ir četri cilvēki, no tiem būvinspektors ir ar būvinženiera izglītību, vēl ir divas arhitektes, vadītāju ieskaitot, un viena lietvede, kurai ir citas jomas izglītība.

Tukuma novada būvvaldes un arhitektūras nodaļas vadītāja Iveta Vistapole informēja, ka Tukuma novadā ar būvvaldes kompetenci saistītie lēmumi tiek skatīti abās struktūrās - arhitektūras nodaļā un būvvaldē. Konkrēti arhitektūras nodaļā pilnīgi visi speciālisti ir ar savas nozares izglītību - trīs arhitekti, divi būvinženieri un divi ainavu arhitekti, savukārt būvvaldē ir viena arhitekte, viens būvinženieris un vēl pieci citu nozaru speciālisti. Divi novada būvinspektori pamatā darbojas arhitektūras nodaļā.

Dobeles novada būvvaldes vadītājs Jānis Kukša informēja, ka būvvaldē pavisam ir pieci cilvēki, no tiem divi ir arhitekti, divi - ar būvinženiera izglītību un viena lietvede, kuras izglītība nav saistīta ar būvniecību. Tāpat viena būvinspektora palīdze ir ar būvinženiera diplomu, bet viņa nav sertificēta.

Aizkraukles novada pašvaldības būvvaldes vadītājs Jans Korols informēja, ka saistībā ar pašvaldības nelielo teritoriju viņš faktiski vada divas būvvaldes, kas aptver visu bijušo Aizkraukles rajonu. Aizkraukles novadam ir sava būvvalde, bet pārējās agrākā Aizkraukles rajona teritorijās būvniecību organizē Kokneses novada būvvalde, kurai pilnvaras deleģējušas Pļaviņu novada un citas pašvaldības.

Abās - gan Aizkraukles novada, gan Kokneses novada - būvvaldēs ir pa trim cilvēkiem, no tiem viens ir būvinženieris, viens arhitekts, un Aizkrauklē vēl ir sekretārs, bet Kokneses būvvaldē - lietvede.

Savukārt pieņemšanas komisijās būvvaldes pārstāvji pieaicina arī citu nozaru speciālistus, skaidroja vairāku būvvalžu vadītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kaut ko zinu

Jelgavā neviens no esošajiem būvinspektriem reāli celtniecībā nav strādājis
N.Ļubina -kādreiz tika atlaista no būvinspektores amata par nopietniem pārkāpumiem ,pēc tam spalvaina roka ievilka atpakaļ .Celtniecībā reāli strādājusi tikai pēc augstskolas un nejau par darbu vadītāju.
A.Treiguts -reāli celtniecībā strādājis kā sagādnieks brāļa firmā. Celtniecības sertifikātu ieguvis gadus 4-5 atpakaļ jo tad strādājis valsts būvinspekcijā .
Neviens reāli celtniecībā nav strādājis un ir tikai kabinetu un papīru racēji. Vai viņi ir kādreiz reāli apsekojuši objektus, tikai papīrus un pastaigājušies tur rādot svarīgas sejas.
Dobele un Aucē būvinspektori nāk reāli no celtniecības , jo tur ir strādājuši.
Bauskā būvinspektors jaunībā ir bijis celtniecībā.
Jelgavas un Ozolnieku novada būvinspektors roklaiža Z.Caunem , ko tas teiks to darīs .Jaunībā nedaudz celtniecībā bija . tagad sēž siltos divos krēslos un papildus ražo savā firmā sētu betonu elementus ,kā arī firma tos uzstāda.
ĻOTI ŽEL KA MŪSU TUVUMĀ IR INSPEKTORI ,KAS TIKAI ZINA PAPĪRUS ,BET NE REĀLO CELTNIECĪBU . Ja kļūdos tad lūdzu pārlieciniet un argumentējiet.

pirms 5 gadiem, 2013.11.26 11:32

Juris

Ziedoņpapa būvinspektors par attiecīgu summu sataisīs tik stiprus papīrus, ka vispār jāpabrīnās. Vai tiešām šim cilvēkam rūp tikai un vienīgi nauda? Nav jābūt celtniecības speciālistam, lai saskatītu Ozolnieku un Jelgavas novadā būvniecības pārkāpumus…

pirms 5 gadiem, 2013.11.26 16:17

kaut ko zinu

I.Dzalbes kundze Jūs esiet tik bailīga un neatdzīstiet patiesību ? Arī Jūs baidāties no sava viedokļa un paraksta . Jūs neesat savā vietā ? Padomājiet par to. Ja K. Riekstiņam .A.Račinskim bija savs viedoklis viņi to aizstāvēja ,bet ko Jūs . Marionete bez sava viedokļa un domām par Jelgavu ,

pirms 5 gadiem, 2013.11.26 17:13

Latvijas ziņas