Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales pašvaldību vadītāji uzstāj par finansējuma palielināšanu jauniešu mākslai un sportam

Nule notikušajā Attīstības padomes sēdē Zemgales plānošanas reģionā esošo pašvaldību vadītāji kopīgi vienojušies Izglītības un zinātnes, kā arī Kultūras ministrijai lūgt plašāku finansiālo iesaistīšanos sporta un mākslas, mūzikas un dejas izglītības atbalstīšanā, informē Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Ieviņš.

2011.gada 27.decembrī pieņemtie Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmas, nav attaisnojušies, turklāt ar katru gadu valsts piešķirtais finansējums profesionālās ievirzes skolām ir samazinājies, un šogad nav pārsniedzis 70% no nepieciešamā apjoma.

Lai nākotnē nodrošinātu pilnvērtīgu bērnu un jauniešu izglītošanu mākslā, mūzikā un dejā, Zemgales pašvaldību vadītāji pēc diskusijas ar Latvijas Nacionālā kultūras centra Kultūras un radošo industriju izglītības nodaļas vadītāju Jolantu Klišāni vienojušies lūgt grozīt minētos MK noteikumus. 

Pašvaldību vadītāji aicina noteikt, ka ar 2015.gada 1.janvāri izglītības programmā pedagogam vidējo apmaksāto pedagoģisko likmju skaitu mēnesī, atbilstoši licencētajām un akreditētajām programmām, jāapmaksā pilnā apmērā.

Līdzīgas problēmas pašvaldībām ir arī sporta jomā – profesionālās ievirzes izglītības programmu pedagogi mērķdotācijas no valsts nesaņem nepieciešamajā apjomā, tā zaudējot izglītības kvalitāti. ZPR Attīstības padome pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas sporta departamenta vecāko eksperti Andu Mičuli, nolēmusi, ka tiks lūgts pārskatīt mērķdotāciju sadales kārtību, paredzot pakāpeniski palielināt profesionālās ievirzes izglītības pedagogu darba samaksas valsts finansējumu.

Aicinājums paredz, ka, sākot ar 2014.gada 1.septembri finansējums tiktu palielināts par 10%, bet pilns valsts mērķdotāciju apjoms sporta izglītības pedagogiem varētu tikt sasniegts pēc pusotra gada – līdz 2016.gada 1.janvārim.

ZPR un pašvaldību vadītāji pēc tikšanās ar ekspertēm pauduši gandarījumu par uzklausīšanu un problēmas aktualizēšanu, cerot, ka varas iestādes izpratīs visā Zemgalē aktuālo bērnu un jauniešu profesionālās ievirzes izglītības finansēšanas problēmu, atrodot nepieciešamos risinājumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas