Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zināmi NVO projektu programmas šāgada konkursa uzvarētāji

Zemgales NVO Centrs līdz 29. jūlijam saņēma 38 projektu pieteikumus, no kuriem 25 projekti iesniegti pilsoniskās sabiedrības iniciatīvu un iedzīvotāju līdzdalības jomā un 13 projekti starpkultūru dialoga/mazākumtautību iniciatīvu jomā.

Iesniegto projektu kopējā pieprasītā summa 73 000 EUR, taču konkursā pieejami 22 000 EUR. Apkopojot ekspertu vērtējumus, projektu konkursā atbalstīti kopā 15 projekti (attiecīgi 10 pirmās jomas un 5 otrās jomas projekti). Zemāk uzskaitīti konkursa uzvarētāji ar īsu projekta aprakstu.

Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas un iedzīvotāju līdzalības jomā atbalstītie projekti:

Biedrība "ideA" 1900 EUR     
Projektā 75 reģiona NVO pārstāvji un speciālisti tiek apmācīti par jaunākajām metodēm karjeras konsultēšanā, informēti par pieaugušo iespējām mūžizglītības jomā Latvijā un ES, kā arī aicināti iesaistīties sadarbības platformas izveidošanā.

Nodibinājums "Vērtību tilts" 800 EUR    
Projektā tiek īstenots izglītojošs 4 pasākumu cikls "Sociālā uzņēmējdarbība – cita karjeras iespēja jaunajām māmiņām".

Izglītības inovāciju pārneses centrs 2200 EUR    
Projektā tiek īstenoti ar izglītību saistīto NVO pieredzes apmaiņas semināri, apmācību kurss par ES u.c. izglītības projektiem mūžizglītības īstenošanai, kā arī rīkots ar izglītību saistīto Zemgales NVO forums.

Biedrība "Jēkabpils NVO resursu centrs" 2820 EUR    
Projekta ietvaros NVO dalībnieki no Jēkabpils un Dobeles piedalās lekcijā par pilsonisko iniciatīvu, piedalās pieredzes apmaiņas braucienā, kā arī veido savstarpējo sadarbību.

Biedrība "Jaunatne smaidam" – 980 EUR 
Projektā tiek īstenots apmācību cikls "Līdzdalības skola" jauniešiem, lai veicinātu jauniešu iesaistīšanos lēmumu pieņemšanas procesos vietējā līmenī.

Jēkabpils pensionāru apvienība "Sasaiste" – 600 EUR
Projekta ietvaros tiek organizētas radošās darbnīcas un izglītojoši semināri vietējās kopienas dzīves uzlabošanai.

"Jauniešu biedrība – CENTRS" – 2300 EUR    
Projektā tiek īstenoti semināru cikli, lai vecinātu jauniešu pilsonisko līdzdalību, izmantojot sadarbības principu.

Biedrība "CHEESE"900 EUR     
Projektā tiek īstenoti semināri un apmācības jauniešiem par tādām tēmām kā piederības apziņa Eiropai, pilsoņu tiesības un pienākumi, etniskā dažādība.

Biedrība "GREBLIS"1500 EUR     
Projektā tiek identificēti vietējie līderi, kuriem tiek piedāvāta iespēja veidot sadarbības platformu, kā arī sniegtas zināšanas saliedēšanās pasākumā.

Biedrība "Galaktika"1000 EUR    
Projektā jauniešiem tiek sniegta iespēja piedalīties seminārā "Aizkraukles jaunieši starpkultūru telpā", kā arī forumā "Aizkraukles jaunieši starpkultūru telpā" tiek veidota sadarbības platforma.

Starpkultūru dialoga un mazākumtautību iniciatīvu jomā atbalstītie projekti:

Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija1200 EUR    
Projektā tiek īstenots Zemgales mazākumtautību pašdarbības kolektīvu forums, salidēšanās akcija "Jelgavas tautību gaisma", kā arī rīkots Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai veltīts pasākums.

Ukraiņu kultūras centrs
"Džerelo"725 EUR    
Projekta ietvaros ar svinīgā pasākumā un radošojās darbnīcās tiek veicināta Jelgavas pilsētes iedzīvotāju izpratne par ukraiņu taitas vērtībām.

Jelgavas krievu biedrība "Istok" – 1320 EUR    
Projekta aktivitātēs koncertā, darbnīcās un izstādē tiek meklēti vienojoši elementi latviešu un krievu kultūras daiļradē.

Biedrība "Vecāki aizkrauklei"760 EUR    
Projektā tiek īstenotas aktivitātes "Kultūru satikšanās", "Mācāmies viens no otra" un "Bez robežām", kas rosina meklēt un izprast kopīgo un atšķirīgo latviešu un krievu tautas kultūrās.

Jelgavas Studentu teātra atbalsta biedrība "Miniatra"
2995 EUR    
Projekta ietvaros sadarbības partneri, veidojot savstarpējo izpratni un mazinot stereotipus, iestudē A.Čehova lugu Jelgavas Studentu teātrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas