Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinātnieku nakts pasākumi šogad būs veltīti ūdens tematikai

Vienlaikus deviņās Latvijas pilsētās 27.septembrī no plkst.18 notiks ikgadējās Zinātnieku nakts pasākumi par tēmu «Ūdens», ko šogad kopā ar sadarbības partneriem organizē Latvijas Universitāte (LU).

Kā aģentūru LETA informēja LU Preses centrā, Zinātnieku nakts Latvijā notiks Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Salaspilī, Liepājā un Cēsīs. Piemēram, Jelgavā varēs uzzināt, vai ūdens vienmēr līst uz leju, savukārt Rēzeknes Augstskola aicina ikvienu atnākt un uzzināt par dzīvo un mirušo ūdeni: folklorā, sadzīvē, ķīmijā.

Pirmo reizi plašākai auditorijai būs atvērts Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs Anniņmuižas bulvārī un LU Bibliotēkas - vēsturiskā Kirkoviusa nama - renovētā ēka Kalpaka bulvārī 4. Arī Rīgas Tehniskā universitāte aicina interesentus, piedāvājot ielūkoties ūdens aktivitāšu centrā, apskatot eksperimentu paraugdemonstrējumus un iesaistoties radošās darbnīcās.

Interesantus un zinātniskus pārsteigumus sagādās arī Rīgas ūdensapgādes muzejs, AS «Latvenergo» koncerna Enerģētikas muzejs un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kā arī Ventspils, Daugavpils un Vidzemes augstskolas. Arī Rīgā būs pieejami vairāki desmiti zinātnisku un atraktīvu objektu un izklaižu.

Ar pilnu pasākumu programmu iespējams iepazīties LU portālā.Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē LU sadarbībā ar citām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem, Latvijas Zinātņu akadēmiju un vairākiem muzejiem.

Daudzas organizācijas pasākumā piedalās brīvprātīgi un bez atlīdzības. Pasākums Latvijā noritēs jau septīto gadu pēc kārtas.

Šogad tas notiks 35 Eiropas valstīs, 300 pilsētās, atraktīvā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas